Monaco wraca na właściwe tory i goni PSG. Cały mecz Glika

Obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik rozegrał całe spotkanie, a jego Monaco wygrało z Angers SCO 1:0 (1:0) w 16. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Wcześniej lider tabeli Paris Saint-Germain poniósł pierwszą porażkę w sezonie.

Monaco jest drugie, a do paryżan traci dziewięć punktów. Ma też tylko jeden mniej od Olympique Marsylia, które mecz 16. kolejki rozegra w niedzielę na wyjeździe z Montpellier.

Mimo wszystko broniące tytułu Monaco może odetchnąć z ulgą. Dzięki bramce Kolumbijczyka Radamela Falcao w drugiej minucie drużyna Leonardo Jardima zanotowała pierwsze zwycięstwo w lidze od niemal miesiąca.

Niespodziewaną porażkę poniosło Paris Saint Germain, ulegając na wyjeździe Strasbourgowi 1:2. To ich pierwsza porażka w tym sezonie i pierwsza po serii 25 zwycięstw lub remisów od 30 kwietnia, licząc wszystkie rozgrywki.

Przed 16. kolejką Strasbourg zajmował 17. pozycję, więc PSG, które wygrało siedem ostatnich spotkań (w tym pięć w Ligue 1), było zdecydowanym faworytem. Nawet biorąc pod uwagę, że trener Unai Emery posadził na ławce rezerwowych najlepszego strzelca ekstraklasy Urugwajczyka Edinsona Cavaniego, a także Włocha Marco Verrattiego i obrońcę Layvina Kurzawę. Czołowi piłkarze odpoczywali przed wtorkowym spotkaniem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

W 13. minucie prowadzenie gospodarzom dał urodzony w Republice Zielonego Przylądka Nuno Da Costa. Chwilę przed przerwą wyrównał Kylian Mbappe, ale w drugiej połowie wynik ustalił Stephane Bahoken (65.).