Piłka nożna

Guardiola stracił nad sobą kontrolę! Pokłócił...

Derby Manchesteru mają bardzo duże znaczenie nie tylko jeśli chodzi o prestiż i "panowanie" w mieście. Mecz pomiędzy United i City może być kluczowy w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. "Czerwone Diabły" do ekipy prowadzonej przez Pepa Guardiolę traci już osiem punktów, a porażka sprawi, że marzenia o tytule bardzo mocno się oddalą.

 

Dodatkowej pikanterii tej potyczce dodaje fakt, że przeciwko sobie staną Mourinho i Guardiola, którzy toczyli zaciętą rywalizację w Hiszpanii. Między ówczesnymi szkoleniowcami Realu Madryt i Barcelony często dochodziło do utarczek słownych. Portugalczyk również tym razem nie potrafił "ugryźć się w język".

 

"The Special One" nieoczekiwanie na początku swoją wypowiedź zaczął od skierowania komplementów w stronę "Obywateli". Jednak następnie zarzucił graczom City, że Ci symulują. - City to świetny zespół. Potrafią dobrze bronić, odpowiednio reagują w momencie, gdy przegrywają. Do tego mają wspaniałego trenera. Jednak nie podoba mi się w nich, że tak łatwo tracą równowagę. Wystarczy delikatny podmuch wiatru, żeby upadli - stwierdził Portugalczyk.

 

Derby Manchesteru na Old Trafford rozpoczną się w niedzielę o 17:30.