Gładkie zwycięstwo Juventusu! Derby Turynu w 1/4 finału Pucharu Włoch

Juventus wygrał 2:0 na własnym stadionie z Genoą i awansował 1/4 do finału Pucharu Włoch. Tam "Stara Dama" zmierzy się z lokalnym rywalem, Torino. Cały mecz w barwach Juve rozegrał Wojciech Szczęsny.

Juventus na pewno nie może być zachwycony ze swojej dyspozycji w lidze. Drużyna, która w ostatnich kilku latach zdominowała włoskie rozgrywki, obecnie zajmowała drugie miejsce. W Pucharze "Stara Dama" rywalizację rozpoczęła od 1/8 finału. Dla Genoi był to trzeci mecz, wcześniej skromnie wygrywała z Ceseną i Crotone.

Massimiliano Allegri postawił na kilku zmienników, za gole miało odpowiadać trio Costa-Dybala-Bernardesch. W bramce rozpoczął Szczęsny. W pierwszej połowie nie miał wiele roboty. Juve dominowało, ale potwierdzić przewagi nie potrafiło przez długi okres. Tuż przed przerwą ładnym strzałem popisał się Dybala i na przerwę turyńczycy schodzili z prowadzeniem.

W drugich 45 minutach goście atakowali z większym animuszem, a polski golkiper musiał coraz częściej interweniować. Allegri postanowił dokonać kilka roszad, na boisku pojawił się Gonzalo Higuain i to on podwyższył wynik spotkania. W końcówce Genoa dostała rzut karny, ale sędzia po chwili postanowił skorzystać z wideo powtórki i zmienił swoją decyzję. Rezultat już się nie zmienił. Juventus w 1/4 finału zmierzy się w derbach Turynu z Torino.

Juventus - Genoa 2:0 (1:0)

Bramki: Dybala 42, Higuain 76

Juventus: Szczęsny - Lichtsteiner (Chiellini 73'), Barzagli, Rugani, Asamoah - Marchisio, Bentancur, Stuarto - Bernardeschi (Matuidi 86'), Dybala, Costa (Higuain 61')

Genoa: Lamanna - Biraschi, Rossettini, Gentiletti - Lazovic (Ricci 72'), Omeonga, Cofie, Brlek, Laxalt - Centurion (Pellegir 72') - Galabinov (Rossi 77')

Żółte kartki: Bentancur, Lichtsteiner - Gentiletti, Galabinov, Pellegri