Pliskova lepsza od Kvitovej w finale ekstraligi

Karolina Pliskova pokonała dwukrotną triumfatorkę Wimbledonu Petrę Kvitovą 6:4, 3:6, 6:1 w pojedynku rozegranym w ramach finału czeskiej ekstraligi drużyn mieszanych. Oba poprzednie spotkania tych zawodniczek w zawodach rangi WTA wygrywała Kvitova.

Finałowa rywalizacja odbywa się w mieście Ricany koło Pragi. Pierwszy punkt dla faworyzowanego zespołu z Prościejowa, który ma szansę na dziesiąty tytuł z rzędu, zdobył Słowak Jozef Kovalik, a drugi Pliskova.

Z kolei ekipa Sparty Praga chce zakończyć 17-letni okres oczekiwania na triumf. Rok temu Sparta przegrała w finale z Prościejowem 2:6.

W światowym rankingu WTA Pliskova jest czwarta, a Kvitova, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, plasuje się na 29. miejscu, zaraz za Agnieszką Radwańską.