VAR uratował Szczęsnego! Kontrowersja w meczu Juventusu

W meczu 1/8 finału Pucharu Włoch Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego pewnie wygrał z Genoą 2:0. W 82. minucie gry goście mieli szansę na zdobycie bramki kontaktowej, ponieważ sędzia odgwizdał rzut karny, jednak po obejrzeniu powtórki na ekranie VAR cofnął swoją decyzję.

Osiem minut przed upłynięciem regulaminowego czasu gry zawodnik Genoy Pietro Pellegri upadł w polu karnym "Starej Damy" po kontakcie z Kwadwo Asamoą. Sędziujący zawody Fabio Maresca początkowo nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, który był dla gości szansą, aby zniwelować stratę i doprowadzić w końcówce do remisu.

Pomiędzy słupkami bramki "Bianconerich" stał Szczęsny i to on miał bronić strzału z odległości jedenastu metrów. Arbiter skorzystał jednak z pomocy VAR i ocenił, że pchnięcie łokciem Asamoy nie mogło spowodować upadku Pellegri'ego i 16-letni piłkarz dużo dołożył od siebie.

W rezultacie cofnął wcześniejszą decyzję o podyktowaniu "jedenastki" i ostatecznie bramkarz reprezentacji Polski zachował czyste konto.

Sytuacja z cofniętym rzutem karnym w załączonym materiale wideo.