Derby dla Onico! Trwa zwycięska seria podopiecznych Antigi

W spotkaniu 15. kolejki PlusLigi siatkarze Onico Warszawa wygrali z Cerrad Czarnymi Radom 3:1. Podopieczni trenera Stephane Antigi odnieśli szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Faworytem Derbów Mazowsza była tym razem ekipa ze stolicy. Siatkarze Onico przed tą serią gier zajmowali trzecią pozycję w tabeli z 28 punktami na koncie i bilansem 9 zwycięstw – 5 porażek; w pięciu poprzednich meczach byli lepsi od rywali. Cerrad Czarni tracili do rywali dziesięć oczek (6 zwycięstw – 8 porażek) i plasowali się o siedem pozycji niżej w ligowej hierarchii.

Premierowa odsłona nie przyniosła emocji. Siatkarze Onico szybko zaczęli budować przewagę (8:5, przy zagrywkach Nikoli Gorgieva), którą powiększali w dalszej części seta, korzystając również z błędów własnych rywali (12:8, 15:9, 18:12). W końcówce radomian dobił Bartosz Kwolek – jego dwa asy serwisowe przyniosły dwa ostatnie punkty tego seta (25:15).

Druga partia dostarczyła kibicom zdecydowanie więcej wrażeń. Początkowo prowadzenie miała ekipa z Radomia (4:8), gospodarze przejęli jednak inicjatywę i uzyskali przewagę dzięki skutecznej grze Kwolka (14:11), którego w ofensywie wspomagał Wojciech Włodarczyk. Po kolejnym asie Kwolka gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:21 i wydawało się, że są o krok od zwycięstwa. Goście zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi, a w niej toczyli zaciętą walkę dzięki skuteczności Wojciecha Żalińskiego. Decydujące punkty padły jednak łupem siatkarzy Onico, a as Kwolka ustalił wynik tej partii na 31:29.

W trzecim secie znów oglądaliśmy wyrównaną walkę. W środkowej części seta przewagę uzyskali gospodarze (15:12), ale później inicjatywę przejęli siatkarze z Radomia, którzy od stanu 17:15 wygrali pięć kolejnych akcji, przy zagrywkach Kamila Kwasowskiego (17:20). Gospodarze ocknęli się, mieli piłkę meczową po ataku Włodarczyka (24:23), ale i tego seta zakończyła gra na przewagi. Tym razem szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła ekipa Cerrad Czarnych, a atak Jakuba Ziobrowskiego zakończył seta (26:28).

Radomianie przeważali również w początkowych fragmentach czwartej partii (6:8), później jednak gra się wyrównała i żadna ze stron długo nie była w stanie uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce, po skutecznych atakach Andrzeja Wrony, gospodarze odskoczyli rywalom (23:19). Przyjezdni jeszcze poderwali się do walki, jednak w kluczowych momentach zepsuli dwie zagrywki (25:22).

Najlepiej punktowali: Bartosz Kwolek (22), Wojciech Włodarczyk (18), Jan Nowakowski (10) – Onico; Jakub Ziobrowski (22), Wojciech Żaliński (19), Kamil Kwasowski (10) – Cerrad Czarni. Gospodarze mieli wyraźną przewagę w bloku (14–7), oraz na zagrywce (8–5); popełnili też mniej błędów od rywali (25–30). MVP: Wojciech Włodarczyk.

Onico Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15, 31:19, 26:28, 25:22)

Onico: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Sharon Vernon-Evans, Sebastian Warda, Jan Firlej.

Cerrad Czarni: Jakub Ziobrowski, Kamil Kwasowski, Kamil Droszyński, Norbert Huber, Dmytro Teremienko, Wojciech Żaliński – Dustin Watten (libero) oraz Michał Ostrowski, Dejan Vincic, Jakub Rybicki.

Pozostałe wyniki 15. kolejki PlusLigi:

2017-12-13: Łuczniczka Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
2017-12-17: GKS Katowice – Cuprum Lubin 1:3 (25:18, 17:25, 21:25, 21:25)
2017-12-18: BBTS Bielsko-Biała – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:21, 12:15)
2017-12-29: Espadon Szczecin – Asseco Resovia 0:3 (28:30, 20:25, 20:25)
2017-12-30: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:20)
2017-12-30: Dafi Społem Kielce – Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)
2017-12-30: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 26:24)