Piłka nożna

Juventus - Torino. Transmisja w Polsacie...

Włoski trener wypowiedział się najpierw na temat spotkania z lokalnymi rywalami. - Nie lekceważymy przeciwnika. To rywalizacja derbowa, która rządzi się swoimi prawami. Niezależnie od absencji niektórych zawodników, naszym celem jest zwycięstwo. Traktujemy ten mecz tak samo jak konfrontacje ligowe lub w Lidze Mistrzów. W składzie dojdzie do zmian, ale w niewielkiej liczbie – zaznaczył, podkreślając jednocześnie, że w środowy wieczór na pewno nie wystąpią Buffon, Cuadrado i De Sciglio.

 

Ten pierwszy stwierdził niedawno na łamach włoskich mediów, że nie miałby nic przeciwko, gdyby do zespołu Juventusu dołączył jego młodszy rodak występujący obecnie w AC Milan, Gianluigi Donnarumma. - Czy doradzałem mu przyjście do Juve? Cóż, myślę, że nie popełniłby błędu, gdyby wybrał taki kierunek. Nie jestem jednak w stanie udzielać mu wskazówek, ponieważ nie wiem co czuje i co podpowiada mu instynkt. Przy tego typu wyborach dużą rolę odgrywają emocje, toteż on sam musi podjąć decyzję – stwierdził Buffon.

 

Na temat młodego golkipera z Półwyspu Apenińskiego odniósł się także Allegri. - Szczęsny jest spadkobiercą Buffona i nie widzę w tym żadnego problemu. Donnarumma jest młodym chłopakiem, który musi dojrzeć i nabrać doświadczenia. Powinien podążać swoją drogą, natomiast Szczęsny zbierze spuściznę Buffona – powiedział trener Juve.