Trefl ma kłopoty kadrowe od połowy listopada. To wówczas urazu doznał rozgrywający Brandon Brown, który miał średnio 13,5 pkt i 5,5 asyst w meczu. Amerykanin poddał się w Gdańsku operacji kręgosłupa i przechodził rehabilitację w klubie, lecz w styczniu podjął decyzję o powrocie do USA i kontynuacji leczenia.

W styczniu opuścił Trefl za porozumieniem stron Serb Nikola Markovic, który przeszedł do mistrza Polski Stelmetu Enei BC Zielona Góra.

"Przyjście Trottera było sondowane przez nas od dłuższego czasu. Teraz ponownie pojawiła się okazja i cieszę się, że wykorzystaliśmy tę szansę. Przyjście Obiego nie oznacza jednak, że teraz Łukasz Kolenda zostanie trzecią „jedynką”. 18-latek wciąż ma otrzymywać znaczącą liczbę minut w każdym spotkaniu" - powiedział na oficjalnej stronie drużyny prezes Trefla Sopot, Marek Wierzbicki.

Trotter w poprzednim sezonie w Toruniu zdobywał średnio 13 punktów, miał 3,4 zbiórki i 4,4 asysty w meczu. Został wybrany do trzeciej piątki PLK. Tegoroczne rozgrywki rozpoczął w rumuńskiej CMS CSU Oradea - w 11 spotkaniach notował średnio 10,5 pkt, miał 3,5 zbiórki oraz 3,4 asysty.