PUBG Invitational rozgrywać się będzie na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach od 24 do 25 lutego. W zmaganiach weźmie udział szesnaście drużyn z całego świata. Dziewięć z nich otrzyma bezpośrednie zaproszenie od organizatorów (po trzy z Europy, Ameryki Północnej i Azji), a siedem innych o udział w zawodach powalczy w kwalifikacjach. Eliminacje wystartują już 20 stycznia. W puli nagród ulokowano 50 tysięcy dolarów.

– IEM World Championship Katowice 2017 był największym esportowym wydarzeniem w historii, dlatego cieszymy się, że w tym roku dodajemy do niego PUBG, w którego rywalizację wcześniej mieliśmy okazję oglądać także na IEM Oakland – ogłosił Michał ‘Carmac’ Blicharz, vice-president ds. Pro Gamingu w ESL. – Poprzednio dodanie PUBG do agendy sprawiło, że arenie nie brakowało ekscytacji. Wierzymy, że podobnie będzie tym razem, podczas IEM Expo - dodał.

To nie pierwszy turniej w PUBG wspierany przez ESL. W sierpniu podczas targów GamesCom odbył się PUBG Invitational Presented by PUBG Corporation and ESL. Trzy miesiące później byliśmy natomiast świadkami IEM Oakland, na którym również podziwialiśmy najlepszych graczy tej platformy.