Od 11:17 do 27:25! Pogoń jastrzębian w starciu z ZAKSĄ (WIDEO)

Konfrontacja Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle to szlagier 17. kolejki PlusLigi. Już premierowa odsłona tego starcia dostarczyła ogromnych emocji. Gospodarze przegrywali już 11:17, ale zdołali odrobić straty i wygrać seta!

Mistrzowie Polski na przestrzeni seta mieli znaczącą przewagę (5:8, 6:12, 10:16). Przy stanie 11:17 wydawało się, że nie dadzą sobie już wydrzeć zwycięstwa w tej partii, tymczasem jastrzębianie zaczęli szaloną pogoń: najpierw wygrali cztery kolejne piłki (15:17), goście znów odskoczyli (16:20), jednak – prowadzeni przez tymczasowego trenera Leszka Dejewskiego – gospodarze nie rezygnowali. Zdołali odrobić straty (23:23) i wygrać 27:25 zaciętą rywalizację na przewagi.

Końcówka seta przyniosła kilka kapitalnych akcji. Oglądaliśmy świetną grę Salvadora Hidalgo Olivy i Macieja Muzaja, a seta skończył skutecznym atakiem Rodrigo Quiroga.

Pogoń jastrzębian w załączonym materiale wideo.