102-krotny reprezentant Holandii był bilski przeprowadzki do Rotterdamu już w lipcu, uzyskując nawet zgodę tureckiego klubu, jednak ostatecznie do transferu nie doszło.

Zawodnikiem Fenerbahce van Persie jest od 15 lipca 2015 roku, jednak ten okres jego kariery ciężko zaliczyć do udanych. W obecnym sezonie wystąpił jedynie w dwóch meczach tureckiej Super Ligi oraz dwóch meczach eliminacji do Ligi Europy, ponieważ przez większą jego część zmagał się z kontuzją kolana. W trakcie czterech wymienionych meczów nie strzelił w dodatku ani jednego gola.

Co prawda kontrakt van Persiego z Fenerbahce jest ważny do 30 czerwca 2018 roku, jednak możliwe jest, że strony dogadają się w sprawie jego wcześniejszego odejścia.

Z pozyskania zawodnika z pewnością cieszyłby się trener Feyenoordu Giovanni van Bronckhorst, który wychwala uniwersalność swojego rodaka.

W swojej karierze van Persie reprezentował ponadto barwy Arsenalu, Manchesteru United oraz młodzieżowej drużyny Excelsioru, z którego w wieku 13 lat przeniósł się do Feyenoordu.