ME w biathlonie: Szczurek na 13. miejscu w biegu indywidualnym

Łukasz Szczurek był najlepszym z Polaków i zajął 13. miejsce w biegu indywidualnym na 20 km w biathlonowych mistrzostwach Europy rozgrywanych we włoskim Ridnau-Val Ridanna. Wygrał Austriak Felix Leitner.

Szczurek jeszcze przed ostatnią, czwartą wizytą na strzelnicy był na pozycji medalowej, ale dwa razy spudłował, za co został ukarany dwoma dodatkowymi minutami i to kosztowało go spadek w klasyfikacji. Gdyby nie to, mógł być nawet na drugiej pozycji.

Jeszcze większe problemy z celnością mieli w środę pozostali Polacy. Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec pudłowali po cztery razy i zajęli odpowiednio 40. i 44. miejsce. Mateusz Janik trzy razy nie trafił i był 45. Fatalny występ zanotował Tomasz Jakieła, który aż 10 razy spudłował w trakcie czterech wizyt na strzelnicy i zajął 99. lokatę.

Leitner o 43,0 s wyprzedził Czecha Tomasa Krupcika i 56,6 s Niemca Philippa Horna.