ME w biathlonie. Złoto dla Chloe Chevalier, Polki bez sukcesów

Kinga Mitoraj była najlepsza z Polek - zajęła 22. miejsce

Francuzka Chloe Chevalier zdobyła złoty medal biathlonowych mistrzostw Europy we włoskiej Val Ridannie w biegu indywidualnym na 15 kilometrów. Najlepsza z Polek Kinga Mitoraj zajęła 22. miejsce. Nie startowała krajowa ani światowa czołówka.

Zwyciężczyni miała jeden niecelny strzał, ale i tak uzyskała 47,7 sekundy przewagi nad bezbłędną srebrną medalistką, reprezentantką gospodarzy Alexią Runggaldier. Brąz zdobyła Rosjanka Wiktoria Sliwko - 55,9 sek straty.

Siostra Chloe Chevalier, Anais, regularnie występuje w Pucharze Świata. Obecnie przygotowuje się do startu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu (9-25 lutego), podobnie jak reszta światowej czołówki. Najlepsze Polki: Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz przebywają na zgrupowaniu w Ruhpolding.

We Włoszech startowały Mitoraj, Anna Mąka (26. pozycja) i Karolina Pitoń (47.).

Wcześniej w środę odbyła się rywalizacja mężczyzn na 20 km. Najlepszy z Polaków Łukasz Szczurek zajął 13. miejsce. Wygrał Austriak Felix Leitner.