28-letnia Bujak od 2014 roku reprezentuje klub BTC City Lublana. Startuje zarówno na szosie, jak i na torze. Jest mistrzynią Polski ze startu wspólnego (2013) i w jeździe indywidualnej na czas (2014, 2015). Na torze największe sukcesy odnosiła w scratchu, sprincie drużynowym i wyścigu punktowym, w którym została mistrzynią Europy w 2014 roku.

 

"W 2017 roku zakończyłam swoją karierę reprezentując Polskę. Udało się razem z Wami zdobyć kilka wartościowych sukcesów, pracując dla kogoś, jak i na moje konto. Chciałabym wszystkim podziękować za wspólną pracę i poświęcenie. Za wszystkie piękne wspomnienia. Za osiągnięcia na podwórku krajowym, jak i międzynarodowym. Gdyby nie Polski Związek Kolarski, z pewnością nie osiągnęłabym tak wiele. Dziękuję za szkolenie. Zawsze starałam się pomagać na tyle ile mam siły, jeśli kogoś kiedyś zawiodłam przepraszam, być może w tym momencie nie mogłam lepiej, bądź nie mogłam dać z siebie więcej" - napisała Bujak.

 

"Ja jednak z czystym sumieniem wsiadam w inny pociąg. Przyjęłam podwójne obywatelstwo. To jest moja prywatna decyzja. Dostałam nowe możliwości rozwoju, które chciałabym wykorzystać. W sporcie reprezentuję Słowenię, którą też pokochałam, ale Polskę mam w sercu i tam jest mój dom. Dziękuje rodzinie, która jest zawsze ze mną niezależnie od tego, jaką drogą podążam. Dziękuję Słowenii za nowy rozdział i nowe możliwości!" - dodała.