24-letni Bojic rozegrał w tym sezonie 19 spotkań, w których notował średnio 15,2 punktu oraz 4,8 zbiórki. Czołowy snajper ekstraklasy przeniósł się do ligi rumuńskiej – będzie występował w przedostatnim zespole Politehnica Jassy.

 

- Bojic nieźle prezentował się w ofensywie, ale miał także spore braki w grze obronnej. Kiedy poinformował nas, że ma ofertę z ligi rumuńskiej nie robiliśmy mu problemu ze zmianą barw klubowych - powiedział prezes starogardzkiego klubu Jarosław Poziemski.

 

W jego miejsce pozyskano Nikolę Jeftica, który w sezonie 2013/14 występował w Polpharmie. Mierzący 205 cm wzrostu 31-letni zawodnik grał ostatnio w drugoligowym zespole francuskim Chorale de Roanne Basket, w którym zdobywał średnio 5 punktów i miał 2,9 zbiórki na mecz. Jeftic ma być zmiennikiem podstawowego centra „Farmaceutów” Milana Milovanovica.

 

- Liczymy na doświadczenie i waleczność Nikoli, a zwłaszcza jego umiejętność gry pod tablicami, czyli na zbiórki. Jeftic pojawił się w Starogardzie Gdańskim w sobotę, ale już po meczu z Rosą Radom. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby po raz pierwszy zagrał w niedzielnym spotkaniu w Dąbrowie Górniczej z MKS - dodał prezes.

 

Już bez Bojica, a jeszcze bez Jeftica, starogardzianie wysoko pokonali u siebie 89:71 Rosę, dzięki czemu przerwali serię trzech porażek. W 21. meczach podopieczni trenera Miliji Bogicevica zanotowali 11 zwycięstw i 10 przegranych.

 

- Naszym celem ponownie jest awans do czołowej ósemki. Nie można oczywiście powiedzieć, że w końcówce sezonu zasadniczego mamy generalnie słabszych rywali, ale wydaje mi się, że w zrealizowaniu tego celu terminarz powinien być naszych sprzymierzeńcem - ocenił.

 

Wcześniej w Polpharmie rozwiązano umowę z Amerykaninem Ameenem Tanksleyem, który miał być liderem drużyny, a zdobywał przeciętnie tylko 7,7 punktu na mecz. Zakontraktowano także 26-letniego silnego skrzydłowego Aleksandara Radukica.

 

- Bośniak dysponuje bardzo dobrym rzutem z dystansu, co pozwoli nam rozciągać defensywę rywali. Poza tym już teraz umowę na przyszły sezon przedłużył amerykański skrzydłowy Thomas Davis - podsumował Poziemski.