LSK: Sensacja w Pile!

W meczu kończącym 16. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet Enea PTPS Piła wygrała z ŁKS Commercecon Łódź 3:1. Wicelider tabeli niespodziewanie przegrał drugie spotkanie w tym sezonie.

Łodzianki efektownie rozpoczęły premierową odsłonę (1:7), ale gra szybko się wyrównała (9:9). W końcówce seta kolejną serią pięciu wygranych piłek przy zagrywkach Doroty Wilk popisały się pilanki (23:17). ŁKS ruszył jeszcze do odrabiania strat, ale gospodynie zdołały utrzymać przewagę, kończąc seta punktowym blokiem (25:22).

Na początku seta numer dwa gra obu ekip nadal falowała, oglądaliśmy punktowe serie, a przewaga przechodziła z rąk do rąk (6:3, 6:7). W środkowej części gospodynie zaczęły budować przewagę, a łodzianki miały spore kłopoty z przyjęciem. Wynik seta na 25:19 ustalił skuteczny atak Agaty Babicz (25:19).

W trzeciej partii siatkarki ŁKS wróciły do gry. Pewnie wypunktowały rywalki, mając przewagę na przestrzeni seta (8:10, 14:16), a kluczowa była seria pięciu wygranych akcji w końcówce (15:22). Lucie Muhlsteinova asem serwisowym dała przyjezdnym piłkę setową (16:24), a atak Izabeli Kowalińskiej zakończył tę partię (17:25). Wydawało się, że łodzianki będą w stanie odwrócić losy meczu. Nic z tego. W czwartej partii znów dominowały gospodynie (9:5, 17:10), a rywalki popełniały sporo błędów własnych. Oliwia Urban skutecznym atakiem przypieczętowała sensacyjne zwycięstwo Enei PTPS (25:17).

Enea PTPS Piła - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:17)

Enea PTPS: Agata Babicz, Dajana Boskovic, Karolina Różycka, Jelena Trnic, Jessica Layshone Walker, Dorota Wilk – Justyna Łysiak (libero) oraz Żaneta Baran, Anita Kwiatkowska, Anna Pawłowska (libero) oraz Emilia Szubert, Oliwia Urban.
ŁKS Commercecon: Regiane Aparecida Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Katarzyna Sielicka, Agata Wawrzyńczyk – Krystyna Strasz (libero) oraz Izabela Kowalińska, Julita Rafałko.

Wyniki pozostałych meczów 16. kolejki LSK:

2018-02-03: Trefl Proxima Kraków – Poli Budowlani Toruń 3:1 (25:23, 25:17, 20:25, 25:18)
2018-02-03: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Chemik Police 1:3 (25:21, 14:25, 13:25, 16:25)

2018-02-03: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 20:25)
2018-02-04: Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:19, 25:19)
2018-02-04: Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)
2018-02-04: Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 3:1 (25:27, 25:20, 25:21, 25:19)