Siatkówka

Leon wie, gdzie zagra w kolejnych latach......

Kontrakt Leona z Zenitem Kazań wygasa wraz z końcem tego sezonu i na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Jeszcze niedawno wydawało się, że podpisze nowy, lecz tak się nie stało. W międzyczasie na stole pojawiły się inne atrakcyjne oferty. W gronie klubów, które najmocniej zabiegają o 24-latka, jest Sir Safety Conad Perugia.

 

- Obecnie jesteśmy bardziej pewni siebie. On praktycznie opuścił Kazań. Jeśli zdecyduje się podpisać kontrakt na poziomie tego, jaki miał w Rosji, wówczas wybierze Japonię, Koreę Południową bądź Chiny. W innym przypadku, czekamy w pierwszym rzędzie z umową, która jest słabsza, ale ma inne pozytywy - stwierdził Sorci w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

 

Menedżer siatkarza Andrzej Grzyb kilkanaście dni temu na łamach "Przeglądu Sportowego", że Leon podjął już decyzję. Oświadczenie w tej sprawie ma się pojawić na początku marca.

 

Leon występuje w Zenicie Kazań od sezonu 2014/2015. W tym czasie wywalczył praktycznie wszystko, co było do zdobycia. Trzy tytuły mistrza Rosji, trzy puchary kraju, trzy triumfy w Lidze Mistrzów. W obecnym sezonie dołożył jeszcze jedno trofeum za zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata.