W ubiegłym roku, po czteroletniej przerwie, Snarski - obecnie trener i promotor - wrócił na ring i przed białostocką publicznością znokautował w pierwszej rundzie Czecha Richarda Waltera.

 

"Jeśli zdrowie dopisze, w połowie września w hali lodowiska BOSiR jeszcze raz wyjdę między liny i powalczę o tytuł World Champion Legend. To pas dla zawodników starszych, takich jak ja. Wciąż jest we mnie mnóstwo energii i chęci do boksowania" - powiedział PAP Snarski, olimpijczyk z Barcelony (1992 rok) i ćwierćfinalista mistrzostw świata z Tampere (1993).

 

W wieku 49 lat Amerykanin Bernard Hopkins został mistrzem świata, zaś jego słynny rodak Roy Jones Jr w czwartek 8 lutego stoczył 75. walkę w karierze.

 

Dawny reprezentant Polski, który był w kadrze m.in. z Andrzejem Gołotą i Dariuszem Michalczewskim, od dziesięciu lat z żoną Dorotą prowadzi Białostocki Klub Bokserski Boxing Production. W roku jubileuszu team Snarskiego - pod nazwą Chorten Boxing Production - zaplanował organizację czterech gal pięściarskich na Podlasiu oraz tzw. Boxing Day.

 

"W planach mamy zaplanowane także dwa wydarzenia dla pasjonatów tego sportu. Pierwsze już 18 lutego w Galerii Jurowieckiej, gdzie przy okazji prezentacji grupy odbędzie się zbiórka na rzecz małych podopiecznych domowego hospicjum Fundacji +Pomóż Im+" - dodał Snarski, były pretendent do tytułu zawodowego mistrzostwa Starego Kontynentu w wadze lekkiej.

 

Jak przyznał, jego celem jest kontynuowanie w mieście i regionie bogatych tradycji bokserskich.

 

"Dotychczas zorganizowaliśmy 35 gal bokserskich, głównie w Białymstoku, ale też Grajewie, Kolnie, Siemiatyczach czy Łomży, a także Jaworznie. Nasi zawodnicy walczyli o tytuły największych federacji światowych, np. Aleksy Kuziemski o pas czempiona WBO w Londynie. Dziś stawiam na młodzież, w naszej grupie są m.in. Oskar Mikułowski i Wojciech Czarkowski, z którymi wiążemy duże nadzieje" - ocenił szkoleniowiec i promotor.

 

Najbliższa gala - Białystok Boxing Show II - odbędzie się 10 marca. Zadebiutuje Ukrainiec z wagi ciężkiej Ołeksandr Babanow, który jako amator stoczył 212 walk; wygrał 181.