Spotkanie Kanady ze Szwecją było bardzo zacięte. Po dziesięciu endach był remis 6:6 i konieczne było rozegranie dodatkowej partii.

„Mamy przed sobą wiele rund. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i nie spodziewaliśmy się, że ktokolwiek przejdzie fazę grupową bez porażki. Musimy walczyć dalej. Dziś zwycięstwo było bardzo blisko, ale Szwedki grały niesamowicie” – powiedziała kapitan kanadyjskiego zespołu Rachel Homan.

Wcześniej złote medalistki ostatnich igrzysk i kandydatki do medali w Pjongczangu przegrały z Koreą Południową 6:8.

W turnieju, trzecie z rzędu zwycięstwo odniosły Japonki, które pokonały reprezentacje gospodarzy 7:5 i z kompletem wygranych prowadzą w tabeli. Drugie miejsce zajmują Szwedki.

W czwartek przeprowadzono mecze drugiej i trzeciej serii, ale niektóre zespoły rozegrały dotychczas tylko dwa spotkania (w każdej serii odbywają się po cztery mecze). W rywalizacji kobiet, podobnie jak wśród mężczyzn, walczy po dziesięć drużyn. Do rundy finałowej awansują cztery najlepsze reprezentacje.

Wyniki 3. kolejki olimpijskiego turnieju kobiet w curlingu:

USA – Szwajcaria 5:6
Chiny – Wielka Brytania 7:8
Kanada – Szwecja 6:7
Korea Południowa – Japonia 5:7

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.