Obaj panowie wielokrotnie ze sobą rywalizowali i pewnie stoczyliby ze sobą jeszcze kilka pojedynków. Razem mieli okazję przebywać na zgrupowaniach reprezentacji Włoch. Po tragicznej informacji dotyczącej śmierci Astoriego, Buffon zdecydował się na napisanie listu, którego treść prezentujemy poniżej.

 

Witaj drogi Asto,

 

Z trudem przyszło mi wyrazić publicznie to co czuję, ponieważ zawsze uważałem, że piękno, jedność i wzajemny szacunek nie powinny być rzucane na światło dzienne i być rzucane do posiłku tym, którzy nie mają w sobie delikatności i nie potrafią uszanować pewnych więzi.

 

W twoim przypadku zrobiłem wyjątek, ponieważ masz młodą żonę i członków rodziny, którzy cierpią, ale przede wszystkim masz małą córeczkę, która zasłużyła na to, aby wiedzieć, że jej tata był pod każdym względem WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM, WIELKIM WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM. Byłeś najlepszym wyrazem tradycyjnych wartości takich jak altruizm, elegancja, elokwencja i szacunek dla innych, które w tym przerośniętym świecie są czymś wyjątkowym.

 

Wielkie uznanie. Byłeś jedną z najlepszych osobowości sportowych, z którymi kiedykolwiek miałem okazję do czynienia.

 

Spoczywaj w pokoju.

 

Twój szalony Gigi.