Bundesliga: Hat-trick Lewandowskiego z HSV! Polak przestrzelił karnego

Robert Lewandowski strzelił trzy gole w meczu z Hamburger SV! Napastnik Bayernu Monachium, zanim skompletował hat-tricka, zmarnował rzut karny. Jego drużyna wygrała ostatecznie 6:0.

Bayern Monachium i Hamburger SV znalazły się w tym sezonie na dwóch biegunach. Gospodarze są coraz bliżej mistrzostwa Niemiec, natomiast goście rozpaczliwie walczą o utrzymanie. Jeśli dodamy do tego, że Bawarczycy w ostatnich siedmiu meczach przed własną publicznością strzelili HSV 44 gole, faworyt mógł być tylko jeden.

Lewandowski i spółka nie zawiedli. Wynik otworzył Franck Ribery. Kolejne gole przed przerwą strzelił właśnie "Lewy". Najpierw wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i pokonał bramkarza głową, później strzałem z pierwszej piłki sfinalizował akcję Jerome’a Boatenga i Davida Alaby

W drugiej połowie kolejne bramki zdobyli Arjen Robben i Ribery. Szczególnej urody było trafienie Francuza, który zanim posłał piłkę do siatki minął czterech rywali. W 86. minucie "Lewy" mógł ustrzelić hat-tricka. Polak podszedł do rzutu karnego, ale posłał piłkę nad poprzeczką! Okazało się, że co się odwlecze, to nie uciecze... Trzy minuty później sędzia podyktował kolejną "jedenastkę" dla gospodarzy. Do piłki znów podszedł Lewandowski i tym razem się nie pomylił. Było to jego setne trafienie w Bundeslidze w barwach Bayernu Monachium.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, grał jeszcze jeden. W 43. minucie meczu z VfL Wolfsburg na boisku pojawił się pomocnik TSG 1899 Hoffenheim Eugen Polanski, zastępując kontuzjowanego Dennisa Geigera. W 68. obejrzał żółtą kartkę. Co ciekawe, był to jego pierwszy występ od 13 stycznia.

Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) siedział na ławce rezerwowych, natomiast Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) i Bartosz Kapustka (SC Freiburg) nie znaleźli się w kadrze meczowej.

Wyniki sobotnich meczów 26. kolejki Bundesligi:

Bayern Monachium – Hamburger SV 6:0 (3:0)

Bramki: Franck Ribery 8, 81, Robert Lewandowski 12, 19, 89 (k), Arjen Robben 55

Hannover – FC Augsburg 1:3 (1:2)

Bramki: Salif Sane 37 – Michael Gregoritsch 26, Gojko Kacar 45+2, Philipp Max 83

Hertha Berlin – SC Freiburg 0:0

TSG 1899 Hoffenheim – VfL Wolfsburg 3:0 (1:0)

Bramki: Nico Schulz 18, Serge Gnabry 77, Robin Knoche 80 (s)

Bayer Leverkusen - Borussia Moenchengladbach 2:0 (1:0)

Bramki: Lucas Alario 39, Julian Brandt 90+3