PŚ w kombinacji norweskiej: Riessle najlepszy w Trondheim, 26. miejsce Słowioka

Paweł Słowiok zajął 26. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Trondheim. Triumfował Fabian Riessle. Niemiec, który odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, wyprzedził reprezentanta gospodarzy Jarla Magnusa Riibera oraz Fina Eero Hirvonena.

Słowiok skoczył 125 m i po tej konkurencji plasował się na 16. pozycji. W biegu na 10 km poszło mu gorzej - uzyskał 29. rezultat i w efekcie spadł na 26. pozycję. Do Riesslego stracił 1.33,7. Szczepan Kupczak zajął 36. miejsce, a Adam Cieślar, który w skoku był 44., zrezygnował ze startu w biegu.

Riessle spisał się najrówniej z czołówki. Był 10. po skoku, jednak dzięki piątemu wynikowi w biegu został zwycięzcą. O 1,2 s wyprzedził broniącego drugiej lokaty po zmaganiach na skoczni Riibera, który pobiegł dość wolno (23. czas). Odwrotnie niż trzeci Hirvonen, który przesunął się z 13. miejsca na półmetku, a finiszował 1,8 s po triumfatorze.

Piątą pozycję zajął prowadzący w klasyfikacji Pucharu Świata Japończyk Akito Watabe, który powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem Janem Schmidem, gdyż Norweg był w środę 15. Trzykrotny złoty medalista olimpijski Eric Frenzel, który wygrał we wtorek, tym razem został zdyskwalifikowany za niezgodny z regulaminem strój na skoczni.

Do końca sezonu pozostały cztery zawody, a Watabe ma 178 pkt przewagi nad Schmidem oraz aż 384 nad Riessle. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków - Kupczak - jest 48.