Egipcjanin, który w połowie czerwca skończy 26 lat jest jednym z najbardziej bramkostrzelnych zawodników na Starym Kontynencie. Dotychczas rozegrał 41 meczów w barwach "The Reds" i strzelił w nich aż 36 goli. Ponadto zaliczył również 12 asyst. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie 56-krotnym reprezentantem swojego kraju wyrażają FC Barcelona, Real Madryt oraz PSG.

 

Kapitalna forma i imponujące statystyki mogą sprawić, że były gwiazdor Romy w letnim oknie transferowym pobije rekord transferowy Neymara sprzed roku. Kontrakt Salaha z ekipą z Anfield wygasa co prawda dopiero wraz z końcem czerwca 2022 roku, ale ofertę na poziomie 200 milionów funtów (224 mln euro) jest z kategorii tych nie do odrzucenia.

 

Przed tym sezonem 18-krotni mistrzowie Anglii za skrzydłowego z Afryki zapłacili Romie "zaledwie" 42 mln euro. Latem zadaniem brytyjskiej gazety "The Sun" będą mogli zarobić na nim blisko sześć razy więcej.

 

W zimowym oknie transferowym klub z czerwonej części Liverpoolu opuściła inna wielka gwiazda Philippe Coutinho. Brazylijczyk trafił do Barcelony, a fani "The Reds" przeżyli ogromny zawód. Jak będzie w przypadku Salaha? Dowiemy się latem.