Japonia zremisowała z Mali w meczu towarzyskim

Grupowi rywale Polaków w mistrzostwach świata Japończycy zremisowali z Mali 1:1 (0:1) w towarzyskim meczu piłkarskim. Spotkanie odbyło się w belgijskim Liege. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wyrównującego gola dla drużyny z Azji strzelił Shoya Nakajima.

Bramkę z rzutu karnego dla Mali w 43. minucie uzyskał Abdoulay Diaby, który w Belgii czuje się jak w domu. Na co dzień jest czołowym graczem Club Brugge.

Nakajima, który w środę zadebiutował w drużynie narodowej, wyrównał ok. pół godziny po wejściu na plac gry. Wcześniej jednak zmarnował kilka innych okazji.

"Starałem się o gola, żeby odrobić stratę, i w końcu się udało. Cieszę się z tego, ale zależało mi na zwycięstwie, więc jest to też bardzo frustrujące" - przyznał 23-letni pomocnik FC Tokio, wypożyczony do portugalskiego Portimonense.

Mecz odbył się niemal przy pustych trybunach. We wtorek - także w Liege - Japończycy zmierzą się z Ukrainą.

"Przed nami jeszcze kilka meczów przed MŚ. Nauczyliśmy się dziś kilku ważnych rzeczy, nie wszystkie te lekcje były miłe. Wynik jest trudny do zaakceptowania" - skomentował trener Japonii Vahid Halilhodzic.

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca. Polacy zagrają w grupie H, a ich rywalami kolejno będą Senegalczycy, Kolumbijczycy i Japończycy.

Japonia - Mali 1:1 (0:1)
Bramki: Shoya Nakajima 90+4 - Abdoulay Diaby 43 (k)

Skład Japonii: Kosuke Nakamura - Tomoya Ugajin (46. Gotoku Sakai), Gen Shoji, Tomoaki Makino, Yuto Nagatomo - Yuya Kubo (71. Keisuke Honda), Ryota Oshima (35. Hotaru Yamaguchi), Ryota Morioka (65. Yu Kobayashi), Makoto Hasebe (60. Kento Misao), Takashi Usami (60. Shoya Nakajima) - Yuya Osako