PŚ w biathlonie: Pierwsza wygrana Cwietkowa, Fourcade dopiero 19.

Reprezentant gospodarzy Maksym Cwietkow wygrał ostatnie w tym sezonie męskie zawody Pucharu Świata w biathlonie - bieg ze startu wspólnego na 15 km w Tiumeni. Zdobywca Kryształowej Kuli po raz siódmy z rzędu Francuz Martin Fourcade zajął dopiero 19. miejsce.

To najgorszy w tym sezonie występ Fourcade'a. W pozostałych 20 startach indywidualnych za każdym razem był na podium (jedne zawody odpuścił z powodu problemów żołądkowych). Niedzielna "wpadka" nie wpłynęła jednak w żaden sposób na klasyfikacje końcowe. Francuz zwyciężył w generalnej oraz we wszystkich czterech konkurencjach indywidualnych, co udało mu się po raz trzeci z rzędu, a czwarty w karierze. W klasyfikacji biegu indywidualnego na 20 km był pierwszy ex aequo z Norwegiem Johannesem Thingnesem Boe.

W niedzielę Fourcade słabo wypadł na strzelnicy - miał aż cztery pudła i do Cwietkowa stracił 1.11,2. Rosjanin, który odniósł pierwsze zwycięstwo w cyklu w karierze, był na strzelnicy bezbłędny, podobnie jak drugi na mecie (ze stratą 2,7 s) Norweg Erlend Bjoentegaard. Trzecie miejsce zajął Boe, który spudłował dwukrotnie i jego wynik był o 16,6 s gorszy od rezultatu zwycięzcy.

Do niedzielnego biegu nie zakwalifikował się żaden Polak.

O godz. 16 rozpocznie się ostatnia w tym sezonie rywalizacja kobiet. Biathlonistki będą ścigać się na dystansie 12,5 km. Na liście startowej jest Weronika Nowakowska, która tym występem pożegna się z Pucharem Świata, ponieważ kończy karierę.

Niektóre federacje zbojkotowały rundę PŚ w Tiumeni ze względu na skandal dopingowy w Rosji.