Kontuzja Radovica poważniejsza niż się spodziewano

Miroslav Radovic opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy z Arką Gdynia przegranego przez Legię 0:1. Kapitan mistrza Polski doznał kontuzji i prawdopodobnie nie zagra w półfinale Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze.

W 35. minucie spotkania Radovic opuścił murawę trzymając się za udo z grymasem bólu na twarzy. Serb nie zasiadł na ławce rezerwowych, tylko powędrował prosto do szatni, gdzie zajął się nim sztab medyczny. Jak poinformował portal Legia.net "Rado" doznał kontuzji mięśnia przywodziciela lewego uda.

Szczegółowe badania wyjaśnią sytuację. Rokowania nie napawają jednak nadzieją. Ewentualna absencja kapitana Legii skomplikuje sytuację stołecznej drużyny przed meczem półfinałowym Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze.

Legia przegrała z Arką Gdynia 0:1. W przypadku zwycięstwa Lecha Poznań z Wisłą Kraków porażka będzie kosztowała mistrza Polski utratę drugiego miejsca w tabeli Lotto Ekstraklasy na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej.