Lisinac oficjalnie odchodzi z PGE Skry Bełchatów! Czas na podbój Serie A

Słynny włoski klub siatkarski Trentino Volley potwierdził we wtorek pozyskanie serbskiego środkowego Srecko Lisinaca, który przez minione cztery sezony występował w PGE Skrze Bełchatów. Z tym zespołem siatkarz w sobotę wywalczył tytuł mistrza Polski.

O zakontraktowaniu mierzącego 205 cm reprezentanta Serbii Trentino poinformowało na swojej stronie internetowej. Lisinac z utytułowanym włoskim klubem związał się umową obowiązującą do 2020 roku.

Odejście Lisinaca to duże osłabienie PGE Skry. 25-letni środkowy był jednym z liderów drużyny, która po czterech latach odzyskała mistrzowski tytuł. W minionym sezonie polskiej ekstraklasy zdobył 265 pkt, w tym 186 atakiem, 54 blokiem i 25 zagrywką. Cztery razy był wybierany najlepszym zawodnikiem meczu (MVP). W ciągu czterech lat występów w drużynie z Bełchatowa oprócz złotego medalu wywalczył z nią srebrny i dwa brązowe krążki oraz Puchar Polski i dwa Superpuchary.

Nowy klub Serba to m.in. czterokrotny zwycięzca włoskiej Serie A i trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów.

Według niepotwierdzonych jeszcze przez klub z Bełchatowa informacji, Lisinaca w PGE Skrze ma zastąpić Jakub Kochanowski z Indykpolu AZS Olsztyn.