Liga Narodów siatkarek: Polska - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport

W środę polskie siatkarki rozegrają w Lincoln swój drugi mecz podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów. Czy po porażce w pierwszym meczu z Amerykankami (1:3) Biało-Czerwone dadzą sobie radę z reprezentantkami Włoch? Transmisja meczu Polska - Włochy w Polsacie Sport.

W pierwszym meczu rozgrywanym w stolicy stanu Nebraska Polki dość łatwo przegrały z Amerykankami 1:3 (26:28, 22:25, 25:22, 15:25). W pierwszym secie podopieczne Jacka Nawrockiego prowadziły wyrównaną rywalizację, jednak w grze na przewagi musiały uznać wyższość rywalek. Po zapisaniu na swoim koncie trzeciej partii wydawało się, że nasze reprezentantki pójdą za ciosem, jednak kolejny set był obrazem nędzy i rozpaczy. Mnogość błędów i totalne załamane morale po naszej stronie doprowadziły do zdecydowanej dominacji gospodyń, które pozwoliły Polkom na wywalczenie zaledwie 15 punktów i przypieczętowały zwycięstwo w całym spotkaniu.

Szansę na rehabilitację Biało-Czerwone będą miały już w nocy z środy na czwartek polskiego czasu, gdy w drugim spotkaniu zmierzą się z Włoszkami, które we wtorek przegrały z Turczynkami 0:3 (21:25, 21:25, 20:25). Turniej finałowy zostanie rozegrany w mieście Nanjing w Chinach od 27 czerwca do 1 lipca.

Transmisja meczu Ligi Narodów Polska - Włochy od godziny 23:50 w Polsacie Sport. Powtórki spotkania z Włoszkami w czwartek 17 maja o godzinie 7:00 i 11:00 w Polsacie Sport oraz o 18:00 w Polsacie Sport Extra.