PŚ w kajakarstwie: Zwycięstwo Walczykiewicz, drugie miejsca żeńskich osad

Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) wygrała rywalizację w finale K1 200 m w zawodach kajakarskiego Pucharu Świata w Duisburgu. Drugie miejsca zajęły żeńskie osady K2 200 m i K4 500 m.

Rywalki toczyły równą walkę z Walczykiewicz do połowy dystansu. Po półmetku utytułowana Polka wyszła na prowadzenie i zdecydowanie wygrała. Druga z Polek - Dominika Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz) - zajęła ósmą pozycję.

Drugie były też w finale Karolina Markiewicz (AS Politechnika Opole) i Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) w sprincie na 200 m. Polki dobrze wystartowały i niemal od początku trzymały się tuż za faworytkami z Nowej Zelandii Lisą Carrington i Aimee Fisher.

Również na drugiej pozycji udział w regatach zakończyła startująca na 500 m czwórka Włodarczyk, Anna Puławska, Karolina Naja (obie (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Katarzyna Kołodziejczyk (KTW Kalisz). Zwyciężyły Nowozelandki.

Z kolei Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz) i Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) zajęli czwarte miejsce, a Łukasz Nowak (AZS AWF Poznań) i Grzegorz Bryński (AZS AWF Gorzów Wlkp.) ósme w finale C2 na 200 m. Szósty w C1 na 500 m był Tomasz Kaczor (Warta Poznań).

W sobotę biało-czerwoni dwa razy stanęli na podium. Puławska zajęła drugie miejsce w finale K1 na 500 m, a na tej samej pozycji uplasowali się też Kitewski i Barniak w rywalizacji kanadyjkarzy na tym samym dystansie.

Zawody w Duisburgu były drugimi i ostatnimi w tym sezonie.