WT w siatkówce plażowej: Triumf Łotyszy w Espinho

Łotysze Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins wygrali turniej cyklu World Tour siatkarzy plażowych w portugalskim Espinho. W finale pokonali Brazylijczyków Ricardo i Guto 2:1 (21:13, 19:21, 22:20). Polacy nie startowali.

Łotewska para przed tygodniem zajęła trzecie miejsce w Warszawie.

W Espinho w pojedynku o trzecią pozycję Niemcy Julius Thole i Clemens Wickler pokonali duet "Canarinhos" Vitor Felipe i Evandro 2:1 (17:21, 21:12, 15:11).

Polskie duety, w tym prowadzący w światowym rankingu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, w tym tygodniu pauzowali. W przyszłym mają wystąpić w szwajcarskim Gstaad, a potem czeka je udział w mistrzostwach Europy w Holandii.

W Portugalii startowały dwie kobiece pary. Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zajęły czwartą pozycję, a Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz odpadły w barażu o 1/8 finału.

Impreza w Portugalii ma cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali turniejów World Tour, którą stosuje od poprzedniego sezonu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).