Liga Europy: Górnika Zabrze czeka wyjazd na Słowację

AS Trencin będzie rywalem piłkarzy Górnika Zabrze w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Słowacki zespół zremisował na własnym stadionie z Buducnostią Podgorica 1:1, ale w Czarnogórze zwyciężył w pierwszym meczu 2:0.

W 70. minucie prowadzenie dla piątej drużyny ligi słowackiej w poprzednim sezonie, która udział w eliminacjach LE zapewniła sobie w barażach, uzyskał Antonio Mance; Chorwat trafił też przed tygodniem. W końcówce goście mogli wyrównać już z rzutu karnego, ale okazji nie wykorzystał Igor Ivanovic. W 90. minucie na 1:1 strzelił rezerwowy Mihailo Perovic.

Górnik w pierwszej rundzie wyeliminował mołdawską Zarię Balti. W czwartek zremisował w Kiszyniowie 1:1, a pierwsze spotkanie przed własną publicznością wygrał 1:0. Terminy drugiej rundy to 26 lipca i 2 sierpnia, a ekipa trenera Marcina Brosza rozpocznie rywalizację w Zabrzu.

W drugiej rundzie kwalifikacji LE wystąpią także Lech Poznań, który zmierzy się z białoruskim Szachtiorem Soligorsk oraz rozpoczynająca zmagania od tego etapu Jagiellonia Białystok, która trafiła na portugalski zespół Rio Ave FC.

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.