W piątek Radkiewicz zastąpił Mariusza Borkowskiego na stanowisku prezesa pierwszoligowego klubu Stomil Olsztyn. W poniedziałek nowy prezes, podczas konferencji prasowej w ratuszu, podzielił się planami na przyszłość klubu ze stolicy Warmii.

 

Wiarygodność

 

– Moim celem jest zbudowanie zaufania do klubu. Zarówno wewnętrzne, a mam namyśli piłkarzy, trenerów i moich współpracowników. Zależy mi na tym, żeby osoby pracujące w klubie miały spokój i gwarancję, że ich praca zostanie w należycie doceniona i nie będą mieli problemów, które niestety się zdarzały. Jeżeli chodzi o tę zewnętrzna, to wiem, że czeka mnie dużo pracy, żeby odbudować to zaufanie do klubu. Chcę skończyć z partyzantką, że jakoś to było. Nie mam żadnych pretensji do poprzedników, a wręcz jestem im wdzięczny za to co zrobili dla tego klubu. Mam świadomość w jak trudnych warunkach pracowali. Chciałbym, żeby wszystko w klubie było tak zaplanowane, że będzie się rozmawiało o kolejnych zrealizowanych projektach, a nie o sprawach problemowych. Nie będę ukrywał, że Stomil ma ich sporo, ale ja muszę je wszystkie rozwiązać. Zarówno przy pomocy pracowników klubu, władz miasta, a także całym środowiskiem piłkarskim jak i sponsorskim.

 

Stabilność

 

– Dla mnie to słowo przede wszystkim zbudowanie tak podstaw klubu, żeby Stomil mógł skoncentrować na celach sportowych. Żeby nikt nie musiał martwić się o sprawy bieżące. Od samego rana w poniedziałek się tym zajmuje, to będzie ewidentnie ważny element działalności w klubie.

 

Społeczność

 

– Mam świadomość, że Stomil ma wspaniałych kibiców. Są oni w całym województwie, są także w kraju oraz na emigracji. Mnóstwo ludzi z Olsztyna wyjechało z Olsztyna za pracą. O nich na pewno nie zapomnimy i zrobimy wszystko, żeby estetyka pracy klubu była taka, żeby na obczyźnie byli z naszego klubu dumni. Będzie funkcjonował adres dla sympatyków kibice@stomilolsztyn.com, który będzie łączył klub z kibicami. Będzie tam można kierować swoje przemyślenia, pomysły. Liczymy na interakcje z kibicami. Chcemy żeby kibice mogli się wypowiedzieć lub coś podpowiedzieć na temat funkcjonowania klubu. To wpłynie na interakcje na linii klubu - kibice. Poprawimy także funkcjonowanie naszej strony internetowej. Takie otwarcie na kibiców będzie znaczące. To jeden z bardzo ważnych czynników, który spowoduje, że postrzeganie Stomilu będzie lepsze i większe. To mój pierwszy dzień pracy w klubie, więc nie przedstawię państwu raportu finansowego klubu, ale jest on przygotowywany. i gwarantuję jego powstanie. Zależy mi na pełnej transparentności. Żeby społeczeństwo Olsztyna wiedziało co się w klubie dzieje na bieżąco, a nie zbierało informacje gdzieś na boku.

 

Ekosystem

 

– Chodzi mi tutaj o finanse. Chcę żeby Stomil pokonywał kolejne szczeble biznesowe. Musi być transparentność i konsekwencja, to daje gwarancje jakości. Niektóre umowy sponsorskie pewnie nie weszły w życie, bo było takie, a nie inne postrzeganie klubu. Nam zależy na tym, żeby w rozmowach ze sponsorami, widziano w nas jakość i porządek w klubie. Na tym mi bardzo zależy i zrobię wszystko, żeby mówiono o Stomilu jako klubie uporządkowanym.