Tego chyba nikt by się nie spodziewał. Trefl Proxima był dobrze prosperującym klubem reprezentującym wysoki poziom sportowy. Zobrazowaniem tego była gra siatkarek z Krakowa, które w poprzednim sezonie grały bardzo dobrze i zajęły szóste miejsce w rozgrywkach.

Prezes klubu Łukasz Kadela w piątkowy wieczór przekazał informację w oficjalnym komunikacie. Opisał w nim dokładnie sytuację klubu i kłopoty, które zmusiły zarząd do podjęcia takiej decyzji. Głównym był brak możliwości regularnego treningu i rozgrywania meczów w jednym z obiektów sportowych w Krakowie.

 

Poniżej fragment oświadczenia:

"Nasz klub to instytucja reprezentująca wysokie wartości etyczne, szkoląca młodzież, dla której wzorcem była seniorska drużyna reprezentująca z sukcesami krakowski sport na arenie Polskiej i międynarodowej. Jej rzetelność i transparentność potwierdzają sukcesu młodzieżowe na mistrzostwach Polski, budowa profejsonalnej struktury seniorskiego sportu, rzetelna sytuacja finansowa. Nasza organizacja realizuje misję sportową wrażliwą społecznie, cenną dla społeczności krakowskiej w każdym wieku, opartą o współczesne sportowe wartości i standardy. Powyżej przedstawiona sytuacja obrazuje stan rzeczy, w którym pomimo nieprzewalnego postępu jesteśmy zmuszeni poszukiwać rozwiązań, które w konsekwencji nie dają perpektywy realizacji pokładanych w nas oczekiwań sportowców i kibiców oraz partnerów klubu. W efekcie polityki zarządzania obiektami sportowymi należącymi do GMK, dochodzi do sytuacji, w której zespół w najwyższej randze rozgrywek, z w pełni przygotowanym zespołem o medalowym potencjale zostaje odesłany do bezskutecznego poszukiwania możliwości wynajęcia czasu komercyjnego u dzierżawców miejskich obiektów. Ostatecznie stanowisko GKM z dnia 13.08 2018 roku, jest w kontrapunkcie do dotychczas podejmowanych działań i konsultacji, na postawie których podjęliśmy się budowania stabilnej organizacji i mocnego zespołu na nadchodzący sezon. Partnerzy zespołu gwarantujący fundament finansowy, powierzyli nam swoje marki do reprezentowania ich w warunkach wysokiego standardu sportowego i marketingowego, a miłośnicy, pasjonaci krakowskiej siatkówki, swoje marzenia o powrocie historycznie wyjątkowo mocnej pozycji Krakowa w halowej żeńskiej piłce siatkowej kobiet.

Dlatego z wielkim żalem informujemy, iż na mocy ostatecznego stanowiska Gminy Miejskiej Kraków nie jesteśmy w stanie zrealizować powierzonej nam misji budowania profesjonalnego sportu. Powyższy stan m.in. sprawia, że chociażby pozytskanie nowych, a wręcz utrzymanie aktualnych sponsorów nie jest możliwe, kiedy klub nie ma stałej obecności na obiekcie sportowym o odpowiednich standardach. Tak funkcjonuje cały profejsonalny sport w wielu krajach, a założenie, że klub jest grupą sportowców, która trenuje w dowolnym miejscu potwierdza, że GMK traktuje ten zespół jako zespół amatorski. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym złożyliśmy wniosek o wycofanie zespołu Trefl Proxima Kraków z rzogrywek Ligi Siatkówki Kobiet jak również zakończyliśmy działalność klubu w całości."