Liga Mistrzów: Dwie minuty trzęsienia ziemi w Zagrzebiu! Historyczny awans Young Boys

Piłkarze Young Boys pokonali w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów Dinamo Zagrzeb 2:1 i awansowali do fazy grupowej! O wszystkim zadecydowały dwa trafienia Guillaume'a Hoarau.

W pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane w zeszłą środę w Bernie, padł remis 1:1, a to bardziej pasowało graczom z Chorwacji. Dinamo miało sporo szczęścia - szczególnie w pierwszej połowie, kiedy Young Boys od początku napierało i szybko strzeliło gola za sprawą Kevina Mbabu. Później nie potrafiło jednak pokonać Daniela Zagoraca, choć sytuacji nie brakowało. W końcu wystarczył jeden kontratak, by bramkę zdobył Mislac Orsic. Chorwaci utrzymali korzystny wynik do samego końca.

Obaj trenerzy nie dokonali żadnych zmian przed starciem rewanżowym. Tym razem jednak role się odwróciły, bo to piłkarze Dinama ruszyli do ataku i szybko zostali za to nagrodzeni. Po wstrzeleniu piłki w pole karne najsprytniejszy okazał się Izet Hajrovic, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze mogli nawet podwyższyć wynik, ale w decydujących momentach brakowało im precyzji.

Na początku drugiej połowy kibice byli świadkami prawdziwych scen grozy. Po starciu, w którym wzięli udział Petar Stojanovic oraz Miralem Sulejmani, mocno ucierpiał ten drugi. Serb został trafiony butem prosto w twarz i momentalnie stracił przytomność. Na boisku szybko pojawiły się służby medyczne, a piłkarz został zniesiony na noszach.

Strata ważnego ogniwa podziałała motywująco na gości, którzy w dwie minuty niespodziewanie zaskoczyli Dinamo. Głównym bohaterem został Guillaume Hoarau, który najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a chwilę później dobił piłkę z najbliższej odległości po uderzeniu Gregory'ego Wuthricha.

W 83. minucie na murawie pojawił się Damian Kądzior, ale nie wpłynął na wynik. Young Boys po raz pierwszy w historii zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

Dinamo Zagrzeb - Young Boys 1:2 (1:0)

Bramki: Hajrovic 7 - Hoarau 64 (rz.k.), 66.   Pierwszy mecz: 1-1.   Awans: Young Boys.

Dinamo: Daniel Zagorac - Petar Stojanovic, Kevin Theophile-Catherine, Emir Dilaver, Marin Leovac (74 Mario Budimir) - Arijan Ademi (32 Ivan Sunjic) - Izet Hajrovic, Dani Olmo, Amer Gojak, Mislav Orsic (83 Damian Kądzior) - Mario Gavranovic.

Young Boys: David von Ballmoos - Kevin Mbabu, Gregory Wuthrich, Steven von Bergen, Loris Benito - Christian Fassnacht (84 Leonardo Bertone), Djibril Sow, Sekou Sanogo Junior, Miralem Sulejmani (55 Roger Assale) - Ngoumo Ngamaleu (90+3 Michel Aebischer), Guillaume Hoarau.

Żółte kartki: Leovac, Stojanovic - Sanogo Junior, Ngamaleu.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.