Lewandowski zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z legendą Bayernu Monachium

Bastian Schweinsteiger odszedł z Bayernu Monachium w 2015 roku, jednak oficjalne pożegnanie zawodnika miało miejsce dopiero we wtorkowym spotkaniu towarzyskim Bayernu Monachium z Chicago Fire, gdzie obecnie występuje Niemiec.

Pomimo tego, że Schweinsteiger zakończył swoje występy w barwach mistrza Niemiec trzy lata temu, to nie miał okazji oficjalnie pożegnać się z klubem. Nadarzyła się ona dopiero w specjalnie dla niego zorganizowanym meczu towarzyskim pomiędzy Bayernem i obecną drużyną 34-latka - Chicago Fire.

Spotkanie odbywało się na wypełnionym po brzegi stadionie Allianz Arena, a w jego trakcie kibice nieustająco oklaskiwali doświadczonego zawodnika. Piłkarz pierwszą połowę meczu rozegrał po stronie swojego obecnego zespołu, jednak w drugiej po raz ostatni wystąpił dla drużyny z Monachium. W 83. minucie strzelił dla niej również ostatniego gola. Mecz zakończył się wygraną Bawarczyków 4:0.

W pożegnaniu zawodnika brał udział również Robert Lewandowski, który po zakończeniu spotkania zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z legendą Bayernu i zamieścił je na Twitterze.

Schweinsteiger w barwach Bayernu występował siedemnaście lat. W tym czasie wygrał Ligę Mistrzów, osiem razy sięgnął po tytuł mistrza Niemiec, raz zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata, siedmiokrotnie Puchar Niemiec i dwukrotnie Superpuchar Niemiec. Wszystkie te trofea zostały zaprezentowane na boisku przed rozpoczęciem meczu. Dzień wcześniej Niemiec został włączony do Galerii Sław Klubu.