Mandzukic gwiazdą Juventusu! Ronaldo wciąż czeka na gola

Za nami trzecia kolejka Serie A w wykonaniu Juventusu, a Cristiano Ronaldo wciąż czeka na premierową bramkę w nowych barwach. Portugalski napastnik na razie jest tylko tłem dla Mario Mandzukicia i jego kolegów, którzy zapewnili Starej Damie trzeci komplet punktów na starcie sezonu. Tym razem mistrz Italii okazał się lepszy od Parmy (2:1).

Wynik bardzo szczęśliwie już w drugiej minucie otworzył Mandzukic, który wykazał się doskonałą orientacją w terenie. Po niekontrolowanym kontakcie piłki z obrońcą piłka zatańczyła w polu karnym, a chorwacki snajper skierował ją do siatki. Pół godziny później kibice europejskiego futbolu mieli okazję po wielu miesiącach przerwy znowu zobaczyć nazwisko Gervinho w rubryce strzelonych bramek w spotkaniu z wielkim rywalem.

Po zmianie stron raz jeszcze popisał się Mandzukic, który fantastycznym zagraniem piętą obsłużył nabiegającego Blaise Matuidiego. Francuski pomocnik doskonale w tempo podłączył się do akcji i pokonał Luigiego Sepe.

Komplet zwycięstw i miejsce na czele Serie A, co więc mogłoby smucić kibiców Juventusu? Taką rzeczą jest forma Cristiano Ronaldo, który miał z miejsca podbić Serie A, tymczasem portugalska gwiazda po 270 minutach gry pozostaje bez gola na włoskich boiskach. Na wnioski jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, jednak złośliwi z pewnością niebawem zaczną liczyć CR7 minuty bez trafienia...

Wcześniej w sobotę wysokim zwycięstwem (3:0) popisał się Inter, który nie dał szans Bologni z Łukaszem Skorupskim w składzie.

Parma - Juventus 1:2 (Gervinho 33' - Mandzukic 2', Matuidi 58')

Bologna - Inter 0:3 (Nainggolan 67', Candreva 82', Perisic 85')