Tour of Britain: Meier wygrał etap, Tonelli liderem

Australijczyk Cameron Meyer (Mitchelton-Scott) wygrał w miejscowości Barnstaple drugi etap kolarskiego wyścigu Tour of Britain. Koszulkę lidera zdobył drugi na mecie Włoch Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF).

Czołowa dwójka minimalnie wyprzedziła następnych siedmiu zawodników. Jedyny Polak w stawce Łukasz Wiśniowski (Sky) zajął 50. miejsce ze stratą 3.22.

Dziewięcioetapowy wyścig dookoła Wielkiej Brytanii ma kategorię 2.HC, ale jest silnie obsadzony. W gronie uczestników są zarówno triumfator tegorocznego Tour de France - Geraint Thomas jak i zwycięzca Giro d'Italia - Chris Froome, koledzy Wiśniowskiego z ekipy Sky. W poniedziałek Thomas ukończył etap w tej samej grupie co Polak, a Froome stracił blisko 12 minut.