Liga Europy: "Puszkowe derby" dla FC Salzburg!

RB Lipsk przegrało z FC Salzburg 2:3 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Gospodarze długo grali fatalnie, ale niemal do ostatniej chwili mieli szansę na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Czwartkowy hit Ligi Europy był reklamowany jako "puszkowe derby". Starcie dwóch ekip spod szyldu Red Bulla zapowiadało się pasjonująco z wielu względów. Piłkarze z Salzburga chcieli przede wszystkim skończyć z mitem, że są tylko rezerwami teoretycznie mocniejszego zespołu z Lipska (od 2011 roku prawie dwudziestu zawodników trafiło właśnie z Austrii do Niemiec). I to im się udało.

Lipskowi nie idzie w Bundeslidze - zaledwie cztery punkty w trzech spotkaniach - więc kibice liczyli na znacznie lepszą postawę. Dlatego też po dwudziestu dwóch minutach mogli czuć wielkie rozczarowanie, gdyż po prostych, a wręcz banalnych, błędach gospodarze przegrywali 0:2. Najpierw wykorzystał to Munas Dabbur. a następnie Amadou Haidara. Nie można jednak deprecjonować znakomitego rozgrania akcji przez Austriaków przy bramce na 2:0, bo każde zagranie było przemyślane i przede wszystkim świetnie wykonane.

Gospodarze grali tak fatalnie, że trener Ralf Rangnick tuż po przerwie przeprowadził wszystkie trzy zmiany! Czy coś się zmieniło? Ataki dalej były niemrawe, a to piłkarze z Austrii mieli znacznie lepsze sytuacje. Zabrakło im skuteczności, a to zemściło się na 20 minut przed końcem. Kontaktową bramkę zdobył Konrad Laimer, a później wyrównał Yussuf Poulsen.

RB Lipsk kompletnie nie zasługiwało na taki wynik, ale jednak go miało. Może to nieco zgubiło gospodarzy, którzy w końcówce stracili ten punkt! Piłkę meczową wykorzystał Fredrik Gulbrandsen.

RB Lipsk - FC Salzburg 2:3 (0:2)
Bramki: Laimer 70, Poulsen 82 - Dabbur 20, Haidara 22, Gulbrandsen 89

RB Lipsk: Mvogo - Laimer, Upamecano, Konate, Mukiele (46 Halstenberg) - Kampl, Ilsanker, Cunha, Sabitzer - Augustin (46 Poulsen), Bruma (46 Demme).

Salzburg: Walke - Lainer, Andre Ramalho, Pongracic, Ulmer - Haidara, Wolf, Samassekou, Schlager (86 Junuzovic) - Dabbur (83 Gulbrandsen), Yabo (71 Minamino).

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.