Serie A: Ronaldo wciąż za Piątkiem!

Cristiano Ronaldo strzelił bramkę, a jego Juventus Turyn wygrał z Frosinone 2:0 w niedzielnym meczu piątej kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W klasyfikacji strzelców prowadzi Krzysztof Piątek, którego gol nie uchronił Genoi od porażki z Lazio 1:4.

Ronaldo trafił do bramki w 81. minucie, kiedy nieco przypadkowo trafiła do niego piłka i pokonał bramkarza gospodarzy z około 11 metrów. W 90. minucie gospodarzy dobił Federico Bernardeschi.

Cały mecz w bramce mistrzów Włoch rozegrał Wojciech Szczęsny. Z kolei na środku obrony Frosinone wystąpił Bartosz Salamon. Juventus z kompletem punktów umocnił się na prowadzeniu, a Frosinone z jednym "oczkiem" znajduje się w strefie spadkowej.

Wcześniej Lazio pokonało u siebie Genoę 4:1. Piątek uzyskał gola w pierwszej minucie drugiej połowy, zmniejszając stratę gości na 1:2. Dla gospodarzy wcześniej trafili Ekwadorczyk Felipe Caicedo (w siódmej minucie) i Ciro Immobile (23.). Dwubramkowe prowadzenie przywrócił Lazio Serb Sergej Milinkovic-Savic (53.), a wynik ustalił Ciro Immobile (89.).

Piątek to pierwszy zawodnik od 19 lat, który w swoich pierwszych czterech meczach w Serie A strzelił pięć goli. Wcześniej dokonał tego Andrij Szewczenko w barwach AC Milan (w październiku 1999 roku). Napastnik reprezentacji Polski prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Genoa ma sześć punktów i jest 11. w tabeli, ale ma też do rozegrania jeden zaległy mecz. Lazio (9 pkt) awansowało na piątą pozycję.

Wcześniej w niedzielę Napoli wygrało na wyjeździe z Torino 3:1 i zachowało pozycję wicelidera z 12 punktami. W ekipie gości w 54. minucie na plac gry wszedł Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik był rezerwowym.