MŚ w siatkówce: Pierwsza porażka Amerykanów! Mecz rezerw dla Brazylii

Reprezentacja Brazylii pokonała Stany Zjednoczone 3:0 (25:20, 25:18, 25:19) w meczu trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata. Była to pierwsza porażka podopiecznych Johna Sperawa na tym turnieju. Oba zespoły wystąpią w półfinale turnieju.

Oba zespoły już przed meczem miały zapewniony awans do półfinału. Można było się spodziewać, że trenerzy desygnują do gry rezerwowych zawodników i tak też się stało.

Początek był bardzo wyrównany, a ekipy prześcigały się na prowadzeniu. W pewnym momencie Brazylijczycy zaczęli odskakiwać za sprawą bardzo dobrej gry w zagrywce i na ataku rozstrzygając pierwszą partię na swoją korzyść. Duża w tym zasługa Williama, który z należytą starannością dystrybuował piłki utrudniając grę blokującym USA.

W drugim secie przewaga siatkarzy "Canarinhos" uwidoczniła się o wiele wcześniej. Właściwie od początku prowadzili grę pod swoje dyktando. Evandro katował rywali atomowymi zagrywkami i gwoździami w ataku. Swoje dokładali też przyjmujący. Nieco mniej widoczni byli środkowi. Ostatni punkt z zagrywki zdobył świeżo wprowadzony na boisko podstawowy atakujący Wallace.

Po porażce Amerykanie kompletnie przestali grać. W pewnym momencie komentatorzy zastanawiali się nawet czy zdołają wyjść z dziesięciu punktów, bowiem przewaga Brazylii wynosiła aż siedem punktów. W końcówce Amerykanie zaczęli odrabiać straty, lecz było już za późno. W ten sposób siatkarze z USA zanotowali pierwszą porażkę na tym turnieju.

Teraz obie ekipy muszą poczekać na zakończenie rozgrywek w drugiej grupie, by dowiedzieć się, z kim będą musieli się zmierzyć w walce o wielki finał.

Brazylia - USA 3:0 (25,20, 25:18, 25:19)

Brazylia: William Arjona, Mauricio Souza, Carlos Eduardo Barreto Silva, Evandro Guerra, Eder Carbonera, Douglas Souza, Thales Hoss (L) oraz Bruno Rezende, Wallace De Souza, Maique Reis Nascimento

USA: Kawika Shoji, Jeffrey Jendryk Ii, Daniel Mcdonnell, Benjamin Patch, Tylor Averill, Jake Langlois, Dustin Watten (L)

Brazylia - USA 2:0

25:19 KONIEC MECZU!  To pierwsza porażka Amerykanów na tym turnieju!

24:19 Lucas Loh efektownie wywalczył piłkę setową atakiem z prawego skrzydła.

23:18 Piłka rzucona przez Patcha.

21:17 Patch "okopał się" w obronie. Amerykanin był kompletnie nieprzygotowany i zaskoczyła go prosta kiwka.

20:16 Kolejny popis siły Isaca na niebotycznym zasięgu.

19:16 Błąd serwisowy Evandro.

19:15 Isac przełamał blok Jendryka.

18:15 Jendryk popisał się efektowną krótką w linię.

17:14 William zdecydował się na szalone zagranie, ale zaskoczył nawet swoich kolegów. Amerykanie odrabiają straty.

16:9 William fenomenalnie obsłużył swojego skrzydłowego Loha, a ten omal nie wyłamał blokującym przeciwnikom. Przerwa techniczna.

15:9 Isac trafiony przez Langloisa. Brazylijczyk przedziwnie ustawił się w obronie.

14:7 Lucas Loh próbował technicznego zagrania, lecz pomylił się o kilka centymetrów.

12:4 McDonell nie poradził sobie z zagrywką Evandro. To nie pierwsza taka bomba atakującego "Canarinhos".

11:4 Souza kapitalnie z lewego skrzydła.

10:4 Tym razem Eder się pomylił, więc Amerykanie odetchnęli z ulgą.

10:3 Ależ bomba Edera na zagrywce! Nie poradził sobie Dustin Watten.

9:3 Amwrykański blok nie był w stanie zatrzymać tak potęznego ataku Lucasa Loha.

8:3 Pierwsza przerwa techniczna, a na wysokim prowadzeniu niezmiennie Brazylia.

7:3 Eder odgryzł się swojemu vis-a-vis.

5:2 Amerykanie przerwali kapitalną serię Brazylijczyków. Averill ograł Edera na środku.

1:0 Kapitalne zagranie za plecy Williama  i skuteczny pipe.

Brazylia - USA 1:0

25:18 Wallace zakończył partię asem serwisowym! Czyżby Amerykanie mieli zanotować pierwszą porażkę na turnieju?

24:18 Lucas Loh sprytnie ograł blok Amerykanów dając swojej drużynie piłkę setową.

21:17 Punkt bezpośrednio z zagrywki. Brazylijczycy o krok od zwycięstwa w drugiej partii.

19:15 Amerykanie pomału zbliżają się do swoich rywali.

18:12 Jeffrey Jendryk Ii znowu skuteczny.

Brazylia - USA 0:0

17:10 Evandro i nie potrzeba komentarza.

16:10 Trener jednak miał rację. Piłka była w boisku!

17:9 Patch zdaniem sędziego uderzył w aut, lecz o sprawdzenie prosi John Speraw.

16:9 Langlois nie przyjął zagrywki Loha. Druga przerwa techniczna, a na prowadzeniu nadal Brazylijczycy.

14:9 Evandro jest bezlitosny. Atakujący podwyższył prowadzenie, przez co trener Speraw był zmuszony do wzięcia czasu.

12:9 Zabrakło asekuracji i po ataku Patcha piłka wpadła w boisko drużyny USA.

11:9 As serwisowy, a jego autorem Langlois. Amerykanie niwelują straty.

11:7 Langlois nie jest w stanie w pojedynkę zablokować skrzydłowych Brazylii.

10:7 Świetna zagrywka Shoji.

10:6 Ależ akcja! Eder "podpalił się" przy próbie skończenia piłki przechodzącej i trafił prosto w blok.

10:5 Mauricio Souza z pełną kontrolą wbił się w parkiet rywali atakiem z krótkiej.

9:5 Skuteczny blok Amerykanów.

9:4 Piękna wymiana, efektowne obrony, lecz Evandro nie zamierzał się bawić i skończył kolejną akcję.

8:3 Kolejna mocna zagrywka, kolejna skuteczna. Pierwsza przerwa techniczna i wysokie prowadzenie Brazylijczyków.

7:3 Zanosi się na szybki mecz. Amerykanie nie zdołali przyjąć zagrywki Evandro.

5:3 Amerykanie byli blisko zatrzymania Evandro, lecz ten jakimś cudem wcisnął im piłkę.

4:2 Lucas Loh zaserwował w pół siatki.

3:1 Averill przełamał złą serię blokując Edera.

3:0 Doskonałe rozpoczęcie Brazylijczyków! Lucas Loh pojawił się na boisku i już zapunktował.

25:20 Evandro wyjaśnił, kto był lepszy w tym secie.

24:19 Douglas nie myli się na lewym skrzydle. Piłka setowa dla Brazylii.

22:19 Wallace, który niedawno pojawił się na boisku już dostał czapę. To nie było dobre rozegranie...

22:17 Silva obił ręce Amerykanów, a potem odprowadził piłkę wzrokiem na aut.

17:12 Trener USA poprosił o czas, bo sytuacja wymyka się spod kontroli. Brazylia pewnie kroczy po zwycięstwo w pierwszym secie.

16:12 As serwisowy Douglasa i Brazylijczycy na prowadzeniu podczas drugiej przerwy technicznej.

14:12 Amerykanie wpadają w siatkę i tym razem Brazylijczycy wychodzą na prowadzenie.

13:12 Brazylijczycy wychodzą na prowadzenie.

11:12 Seria błędów serwisowych trwa... Poziom spotkania nieco opadł.

10:12 William również się pomylił.

10:11 Pomyłka na zagrywce McDonella.

9:11 Evandro zatrzymany przez Mcdonnella.

9:10 As serwisowy McDonella!

9:9 Amerykanie byli w opałach, lecz wyszli z opresji za pomocą szczelnego bloku.

9:8 Douglas trafia! Brazylijczyk ma naprawdę szybką rękę.

8:8 Dobre rozegranie Shoji i świetne wykończenie Patcha.

8:7 Błąd ataku Mcdonnella. Brazylijczycy zeszli na przerwę techniczną na prowadzeniu.

7:7 Evandro nie zwalnia tempa. Kolejny punktowy atak tego siatkarza.

6:7 Tym razem blokowany Mauricio Souza!

6:6 Patch poczekał na Silvę i poczęstował go soczystym blokiem.

6:5 Skuteczna kiwka Averilla. Brazylijczycy nie mogą odskoczyć.

6:4 Maurício Souza zdobył pierwszy punkt atakiem ze środka.

5:4 Błąd serwisowy Edera.

5:3 Evandro przełamał ręce blokującego Langloisa.

4:3 Sędzia jeszcze nie użył gwizdka, a Brazylijczycy już zaczęli dyskusję między sobą. Punkt dla Amerykanów.

4:2 Eder nie popisał się w ataku, ale nadrobił wszystko w bloku.

3:2 Po raz kolejny w ataku z pipe'a pokazał się Carlos Eduardo Barreto Silva

2:2 Eder atakował ze środka, lecz piłka poszybowała daleko w aut.

2:1 Pierwsza udana akcja Amerykanów. Benjamin Patch świetnie minął blok atakiem z prawego skrzydła.

2:0 Carlos Eduardo Barreto Silva popisał się świetnym atakiem z szóstej strefy.

1:0 Od pomyłki w polu serwisowym rozpoczął Daniel Mcdonnell.

Oto wyjściowe szóstki:

To spotkanie mogło się nie odbyć! Około dwóch godzin temu w Turynie ogłoszono alarm bombowy!

MŚ w siatkówce: Alarm bombowy w hali w Turynie!

Niepokojące wiadomości dobiegły z turyńskiej hali, w której swoje mecze mają dzisiaj rozegrać reprezentacje Polski, Włoch, Brazylii oraz USA. Ogłoszono w niej bowiem alarm bombowy, jak również przeprowadzono ewakuację dziennikarzy. Ostatecznie pakunek odnaleziono i niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Około godziny 15:00 na terenie obiektu został odnalezione dziwną, bezpańską paczkę, w związku z czym ogłoszono alarm bombowy.

Oba zespoły mają już zapewniony awans do półfinału! Z turnieju odpadła za to Rosja.

Witamy w naszej relacji meczu siatkarskich mistrzostw świata Brazylia - USA!