Kolejna wpadka Barcelony! Athletic Bilbao wywiózł punkt z Camp Nou

FC Barcelona zremisowała z Athletic Bilbao 1:1 w siódmej kolejce La Liga. Na Camp Nou pierwsi na prowadzenie wyszli goście, a "Duma Katalonii" przez długi czas nie potrafiła wyrównać. Dopiero wejście na boisko Lionela Messiego pomogło gospodarzom doprowadzić do remisu.

Dla Barcelony ostatni tydzień nie należał do najlepszych. Najpierw przytrafił się remis z Gironą. Później "Duma Katalonii" przegrała 1:2 z Leganes, które do tamtego spotkania zdobyło w lidze zaledwie punkt. Athletic miał ostatnio trudny kalendarz, co przełożyło się na dwa remisy, z Realem Madryt oraz Betisem, a także przegraną z Villarreal.

Ernesto Valverde postanowił posadzić na ławce rezerwowych m.in. Lionela Messiego oraz Sergio Busquetsa. W związku ze słabą formą Barcelony narodziła się szansa na pierwsze od 17 lat zwycięstwo Athleticu na Camp Nou.

Barcelona przeważała od samego początku, ale nie potrafiła potwierdzić przewagi. Brak Messiego był wyraźny, swoje okazje miał Luis Suarez, ale raził skutecznością. W 41. minucie Markel Susaeta kapitalnie znalazł w polu karnym Oscara de Marcosa i "Blaugrana" sensacyjnie przegrywała.

Po przerwie na boisku poajwili się Messi i Busquets. Goście cofnęli się do głębokiej defensywy, od czasu do czasu groźnie kontratakując. Barcelona atakowała bez przerwy, ale jej akcje rozbijane były przez defensywę Athleticu. Najlepszą okazję miał Philippe Coutinho, który trafił w poprzeczkę. Dużo zamieszania robił, jak zwykle aktywny Messi.

To właśnie Argentyńczyk asystował przy golu na 1:1. Gola strzelił Munir El Haddadi, który chwilę wcześniej pojawił sie na murawie zastępując Ousmane Dembele. Więcej bramek nie oglądaliśmy. Barcelona jest liderem w tabeli La Liga i ma punkt przewagi nad Realem Madryt. "Królewscy" swoje spotkanie z Atletico Madryt rozegrają w sobotę wieczorem. Athletic z siedmioma punktami zajmuje 14. pozycję w lidze.

Barcelona - Athletic 1:1 (0:1)

Bramka: El Haddadi 84 - de Marcos 41

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Vidal (Messi 55'), Roberto (Busquets 51'), Rakitic - Dembele (El Haddadi), Suarez, Coutinho

Athletic: Simon - de Marcos, Alvarez, Marinez (Nolaskoain 23'), Balenziaga - Benat (San Jose 67'), R. Garcia - Susaeta, D. Garcia, Berchiche - Williams (Aduriz 79')

Żółte kartki: Rakitic, Busquets - Alvarez, Nolaskoain, D. Garcia