Już przed sezonem można było spodziewać się, że nie będzie to łatwy okres dla Mourinho. Trzeci rok w klubach, w których pracuje najczęściej okazuje się tym najgorszym. Już początek rozgrywek wskazywał na to, że przyszłość Portugalczyka na Old Trafford będzie zagrożona.

Zaczęło się od porażek z Brighton 2:3 i Tottenhamem 0:3. Później przyszły trzy wygrane, ale od czterech meczów "Czerwone Diabły" nie potrafiły zwyciężyć. Co więcej Manchester odpadł z Pucharu Ligi Angielskiej z Derby County.

Słabe wyniki to jednak niejedyne problemy "Mou". Od pewnego czasu dużo mówi się o jego konflikcie z Paulem Pogbą. Francuz nie raz miał się spotkać z krytyką z ust szkoleniowca, ponadto po jednym z meczów Portugalczyk odebrał mu opaskę kapitańską.

Jak podaje brytyjski "Mirror" Mourinho ma zostać zwolniony po weekendzie. Decyzji nie zmieni nawet wynik sobotniego meczu z Newcastle United. Obecnie podopieczni Portugalczyka zajmują dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Premier League.


Dodatkowo media podają, że najprawdopodobniej miejsce dotychczasowego szkoleniowca ma zająć Zidane. To właśnie Francuz, były trener Realu Madryt najczęściej przewijał się w informacjach o następcy Mourinho.