4. kolejka Ligi Mistrzów: Jak grali Polacy?

Robert Lewandowski z Bayernu Monachium i Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn wystąpili w środowych meczach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Napastnik Bawarczyków zdobył dwa gole.

Mecz z AEK Ateny był 100. w europejskich pucharach Lewandowskiego. Bayern wygrał 2:0, a 30-latek na listę strzelców wpisał się w 31. i 71. minucie.

Szczęsny natomiast po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów musiał wyciągać piłkę z siatki. Juventus przegrał u siebie z Manchesterem United 1:2.

We wtorek Monaco przegrało u siebie z FC Brugge 0:4, a Kamil Glik w dość prosty sposób dał się minąć rywalowi przy trzeciej bramce. W 75. minucie Polak po kopnięciu piłki w niegroźnej sytuacji złapał się za pachwinę, a następnie opuścił boisko.

Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz w barwach Borussii Dortmund, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Atletico Madryt 0:2. Od pierwszej do ostatniej minuty grał też Grzegorz Krychowiak, ale jego Lokomotiw Moskwa również musiał pogodzić się z porażką - z FC Porto na wyjeździe 1:4. W kadrze gości nie było wciąż leczącego kontuzję Macieja Rybusa.

W składzie ani na ławce rezerwowych Liverpoolu nie było trzeciego bramkarza tego zespołu Kamila Grabary. "The Reds" niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad 0:2.

Piotr Zieliński rozpoczął mecz z Paris Saint-Germain w Neapolu na ławce rezerwowych, a na plac gry wszedł w 71. minucie. Wówczas było już 1:1 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Arkadiusz Milik był rezerwowym gospodarzy.