PlusLiga: Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Jak co roku siatkarze z Bełchatów celują w mistrzostwo Polski. Do tej pory przegrali jednak już trzy razy. W Lubinie nie mogą pozwolić sobie na wpadkę. Transmisja meczu Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów od 17.30 w Polsacie Sport.

PGE Skra zaczęła od falstartu w Bydgoszczy, przegrywając z Chemikiem po tie-breaku. Wydawało się to wypadkiem przy pracy, bo później w pokonanym polu zostawiła MKS Będzin oraz dwukrotnie Trefl Gdańsk (raz w lidze, raz w Superpucharze Polski). Później jednak znowu coś się zacięło, a słabszą dyspozycję bełchatowian wykorzystały ekipy Indykpolu AZS Olsztyn oraz Jastrzębskiego Węgla, wygrywając za trzy punkty.

W środę udało się jednak PGE Skrze przerwać serię dwóch porażek z rzędu. Gracze Roberto Piazzy pokonali 3:1 będącą w dołku, ale rozgrywającą prawdopodobnie najlepsze spotkanie w sezonie, Asseco Resovię. - Wydaje mi się, że mecz z Asseco Resovią wyglądał już lepiej, ale przychodzi pytanie czy obie drużyny są słabsze, czy to my może weszliśmy na odpowiedni poziom? Ja wybieram tę drugą opcję - powiedział Artur Szalpuk, przyjmujący mistrzów Polski cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Jego zdaniem gra PGE Skry powinna się jeszcze znacząco poprawić. - Z meczu na mecz będziemy się prezentować jeszcze korzystniej, bo wciąż mamy zapasy - dodał.

Cuprum pierwsze spotkanie w tym sezonie wygrało dopiero w czwartej kolejce, pokonując dość niespodziewanie na wyjeździe GKS Katowice. Kolejna - i na ten moment ostatnia - wygrana również miała miejsce w spotkaniu wyjazdowym po ograniu MKS Będzin. Na własnej hali nie wygląda to najlepiej: lubinianie przegrali wszystkie trzy mecze, ugrywając z nich jedynie jednego seta! Po raz ostatni cieszyli się z wygranej przed własnymi kibicami w zeszłym sezonie - konkretnie 15 kwietnia.

Jak wygląda ich bilans ze mistrzem Polski? Cztery spotkania u siebie, cztery porażki - w tym trzy w trzech setach... Jak będzie tym razem?

Transmisja meczu Cuprum Lubin - PGE Skra od 17.30 w Polsacie Sport!