I liga siatkarzy: Lider pokonany! Zwycięstwo Ślepska we Wrześni

MKS Ślepsk Suwałki wygrał z APP Krispolem Września 3:0 (25:22, 26:24, 25:21) w meczu dwunastej kolejki I ligi siatkarzy. Podopieczni Mateusza Mielnika awansowali na trzecią lokatę w tabeli i tracą do lidera już tylko jeden punkt.

Oba zespoły od lat utrzymują się w czołówce rozgrywek zaplecza PlusLigi. W tym sezonie lepiej radzi sobie Krispol, który zadomowił się na pierwszym miejscu w tabeli. Ekipa z Suwałk przed meczem zajmowała piątą lokatę.

W roli faworyta można było upatrywać drużynę gospodarzy. Nieoczekiwanie od początku zdecydowanie lepiej prezentowali się siatkarze z Suwałk i już przy stanie 5:5 rozpoczęli budowanie przewagi. W szczytowym momencie wynosiła ona aż pięć punktów (16:11)! Kiedy wydawało się, że goście sprawnie rozstrzygną seta na swoją korzyść do walki zerwali się podopieczni Mariana Kardasa. Doprowadzili do remisu (17:17), więc o zwycięstwie w premierowej partii decydowała końcówka. W niej lepsi okazali się suwałczanie 25:22.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Tym razem na prowadzenie wysunęli się jednak gospodarze (18:13). Podobnie jak ich rywale kilkadziesiąt minut wcześniej szybko dali się dogonić i nieoczekiwanie przegrali na przewagi 24:26.

Porażka w drugim secie wybiła z rytmu ekipę z Wrześni. Lider rozgrywek rozpoczął od wyniku 1:5. Co prawda straty szybko udało się odrobić, lecz po zaciętej walce to jednak goście wyszli zwycięsko z całego meczu.

APP Krispol Września - MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (22:25, 24:26, 25:21)

APP Krispol Września: Piotr Lipiński, Filip Frankowski, Mateusz Zawalski, Damina Wierzbicki, Mateusz Jóźwik, Tomasz Narowski, Tomasz Kuś (L) oraz Filip Troczyński, Adam Lorenc, Rafał Berwald, Wojciech Kaźmierczak

MKS Ślepsk Suwałki: Kamil Skrzypkowski, Łukasz Rudzewicz, Wojciech Winnik, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Kacper Gonciarz, Paweł Filipowicz (L) oraz Wojciech Siek, Ievgen Kapaiew, Jan Tomczak

MVP: Jan Tomczak