Klubowe MŚ: River Plate też już zna rywala

Klubowe MŚ:  River Plate też już zna rywala

Gospodarze klubowych mistrzostw świata w piłce nożnej Al-Ain FC pokonali triumfatora afrykańskiej Ligi Mistrzów Esperance Tunis 3:0 (2:0) i awansowali do półfinału. Zmierzą się w nim ze zdobywcą Copa Libertadores - River Plate Buenos Aires. W drugim półfinale Real Madryt spotka się z japońską Kashimą Antlers.

W środę Al-Ain zainaugurowało turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w widowiskowy sposób - pokonując w barażu najlepszy klub Oceanii Team Wellington FC 4-3 w rzutach karnych, mimo że przegrywało 0:3 w pierwszej połowie. Po 90 i 120 minutach był remis 3:3.

Następny rywal gospodarzy River Plate rozpocznie udział w klubowych MŚ właśnie od półfinału 19 grudnia. W tej fazie po raz pierwszy zaprezentuje się też triumfator europejskiej Ligi Mistrzów Real Madryt. "Królewscy" zmierzą się ze zwycięzcą azjatyckiej Champions League Kashimą Antlers. Japoński zespół wcześniej w sobotę pokonał czołowy klub strefy CONCACAF - CD Guadalajara 3:2.

Real triumfował w klubowych MŚ w dwóch poprzednich edycjach. W finale w 2016 roku pokonał właśnie Kashimę Antlers.

Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 22 grudnia w Abu Zabi.

Al-Ain FC - Esperance Tunis - 3:0 (2:0)

Bramki: Mohamed Ahmad (2'), Hussein El Shahat (16'), Bandar Al-Ahbabi (60')

Wyniki i program klubowych MŚ w piłce nożnej:

baraż - 12 grudnia (Al-Ajn): Al-Ain FC - Team Wellington FC 3:3 (1:3, 3:3, 3:3), karne 4-3

ćwierćfinały - 15 grudnia (Al-Ajn):
nr 1: Al-Ain FC - Esperance Tunis 3:0 (0:2)
nr 2: Kashima Antlers - CD Guadalajara 3:2 (0:1)

półfinały:
18 grudnia, Al-Ajn: River Plate Buenos Aires (Ameryka Płd.) - Al-Ain FC (gospodarz, ZEA)
19 grudnia, Abu Zabi: Real Madryt (Europa) - Kashima Antlers (Azja)

mecz o 3. miejsce oraz finał: 22 grudnia, Abu Zabi