Lotto Ekstraklasa: Kolejne zwycięstwo Cracovii

Piłkarze Cracovii pokonali 2:1 Pogoń Szczecin w meczu 19. kolejki ekstraklasy. To było trzecie kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Michała Probierza. Zwycięską bramkę dla "Pasów" zdobył 19-letni Sebastian Strózik, dla którego było to premierowe trafienie w ekstraklasie.

Przez pierwsze pół godziny mecz był nudnym widowiskiem, a na boisko nie wydarzyło się nic ciekawego. Na pierwszy celny strzał kibice czekali do 31. minuty. Wówczas to Michal Peskovic bez większych problemów wyłapał piłkę uderzoną głową przez Ikera Guarrotxenę. Potem nie popisał się Sebastian Rudol. Obrońca Pogoni w odstępie pięciu minut otrzymał dwie żółte kartki za faule na Airamie Cabrerze i Mateuszu Wdowiaku i musiał opuścić boisko.

Po chwili Cabrera oddał minimalnie niecelny strzał głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Dąbrowskiego. To było jednak ostatnie zagranie Hiszpana w tym meczu, gdyż z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

Gdy wydawało się, że grająca w przewadze liczebnej Cracovia przejmie inicjatywę, to goście objęli prowadzenie. Cornel Rapa zagrał ręką w polu karnym, a arbiter – po weryfikacji zdarzenia poprzez system VAR – podyktował "jedenastkę". Jej pewnym egzekutorem okazał się Kamil Drygas, który tym samym zrehabilitował się za zmarnowanego karnego w poprzednim meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Po przerwie Cracovia ruszyła do odrabiania strat i w 53. minucie doprowadziła do wyrównania. Z prawego skrzydła dośrodkował Rapa, a Filip Piszczek strzałem głową skierował piłkę do bramki. To był pierwszy gol w tym sezonie pozyskanego latem z Sandecji Nowy Sącz napastnika „Pasów”.

Potem obydwa zespoły miały okazję do objęcia prowadzenia. Sebastian Walukiewicz trafił w słupek, a Mateusz Wdowiak w poprzeczkę. W 81. minucie było już 2:1. Javi Hernandez podał do Sebastian Strózika, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. To był pierwszy gol 19-letniego napastnika w ekstraklasie.

Za chwilę losy meczu mógł już przesadzić Hernandez, lecz po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Pogoń nie była już jednak w stanie zagrozić bramce Cracovii, która po końcowym gwizdku mogła fetować wywalczenie trzech punktów.

Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)

Bramki: Filip Piszczek (53.), Sebastian Strózik (81.) - Kamil Drygas (44. k.)

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Mateusz Wdowiak, Niko Datkovic, Ołeksij Dytiatjew Pogoń Szczecin: Kamil Drygas, Sebastian Rudol

Czerwona kartka: Sebastian Rudol (36.)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin) Widzów: 3 217

Cracovia: Michal Peskovic - Diego Ferraresso (51. Sebastian Strózik), Niko Datkovic, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Cornel Rapa, Damian Dąbrowski (70. Milan Dimun), Janusz Gol, Javi Hernandez, Mateusz Wdowiak - Airam Cabrera (40. Filip Piszczek)

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Sebastian Rudol, Sebastian Walukiewicz, Mariusz Malec, Hubert Matynia - Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Spas Delew (87. Adrian Benedyczak), Radosław Majewski (77. Ricardo Nunes), Sebastian Kowalczyk (46. Soufian Benyamina) - Iker Guarrotxena