Alpejski PŚ: Hirscher rządzi! Favrot - nowa siła z Francji

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom gigant równoległy alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej miejscowości Alta Badia. To jego 62. w karierze zwycięstwo w zawodach tego cyklu. W niedzielę był najlepszy w supergigancie.

W poniedziałkowych zawodach drugie miejsce zajął Thibaut Favrot, dla którego sam udział w finale był wielkim sukcesem. 23-letni Francuz nigdy wcześniej nie stał na podium pucharowych zawodów. W pojedynku o trzecie miejsce jego rodak Alexis Pinturault pokonał Szweda Mattsa Olssona.

Hirscher prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Trofeum to zdobył w siedmiu poprzednich sezonach. Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu awansował na trzecie miejsce na liście wszech czasów PŚ. Zajmuje je ex aequo z rodaczką Annemarie Moser-Proell. Prowadzi Szwed Ingemar Stenmark - 86 triumfów.