Siatkarze Aluronu nie dali szans reprezentacji Izraela

Siatkarze Izraela przygotowują się do meczu z Łotwą (9 stycznia) w eliminacjach do mistrzostw Europy. Zespoły PlusLigi mają przerwę w rozgrywkach. W dzisiejszym spotkaniu Aluron Virtu Warta pokonał podopiecznych trenera Grzegorza Rysia 4:0 (25:15, 25:21, 25:21, 25:18). Spotkanie oglądała liczna grupa kibiców.

Pierwszy set był pokazem gry w wykonaniu zawiercian. Jurajscy Rycerze dominowali od pierwszej do ostatniej piłki tej partii, prezentując się lepiej w każdym elemencie. Druga część gry była już bardziej wyrównana, toczyła się punt za punkt, jednak w końcówce to podopieczni trenera Marka Lebedewa zaprezentowali lepszą siatkówkę.

Trzeciego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli reprezentanci Izraela. Od początku wypracowali sobie kilku punktową przewagę i to drużyna PlusLigi musiała odrabiać straty, jednak dzięki serii zagrywek Kamila Semeniuka również ta partia padła łupem Aluron Virtu Warty Zawiercie. W dodatkowym czwartym secie, mimo wyrównanego początku, Jurajscy Rycerze szybko zdołali wypracować sobie przewagę i odnieść wysokie zwycięstwo.

Drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie do rozgrywek ligowych powróci 14 stycznia. Na wyjeździe zmierzy się z trzecim w tabeli Jastrzębskim Węglem.