EBL: Pewna wygrana Legii Warszawa. Świetny mecz Prewitta

Legia Warszawa rozegrała świetną drugą połowę i pokonała Polpharmę Starogard Gdański 91:76. Do triumfu gospodarzy poprowadził Omar Prewitt - jego 36 punktów to rekord tego sezonu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniach Michała Kołodzieja i Sebastiana Kowalczyka prowadzili 10:3. Polpharma bardzo szybko odrabiała straty, a dzięki akcjom Kacpra Młynarskiego i Daniela Gołębiowskiego zdobywała przewagę! Dzięki świetnemu Justinowi Bibbinsowi po 10 minutach było 28:20. W drugiej kwarcie Legia krok po kroku odrabiała straty, po zagraniu Rusłana Patiejewa mieliśmy remis, a po trafieniu Kołodzieja wróciła na prowadzenie. Później Polpharma znowu odzyskiwała inicjatywę, bo mogła liczyć na Busseya i Bibbinsa. Pod koszem nie do zatrzymania był Adam Kemp, a po pierwszej połowie starogardzianie wygrywali 44:41.

Legia dość szybko doprowadziła do kolejnego remisu na początku trzeciej kwarty, a po trójce Sebastiana Kowalczyka wyszła ponownie na prowadzenie. Gospodarze zanotowali serię 15:0 i dzięki akcji Keanu Pindera było już 59:49. Polpharma miała ogromne problemy w ataku, a ekipa z Warszawy doskonale to wykorzystała. Po 30 minutach było 67:59. W czwartej kwarcie goście zbliżali się nawet na pięć punktów, ale zespół trenera Tane Spaseva nie chciał pozwolić na nic więcej. Po kolejnych trafieniach Mo Soluade i Omara Prewitta gospodarze mieli już 13 punktów przewagi i pewnie kroczyli do zwycięstwa. Ostatecznie wygrali 91:76.

Omar Prewitt zanotował aż 36 punktów i 9 zbiórek dla gospodarzy. Justin Bibbins zdobył 22 punkty i 5 asyst dla gości.

Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 91:76 (20:28, 21:16, 26:15, 24:17).

Legia Warszawa: Omar Prewitt 36, Morayo Soluade 15, Sebastian Kowalczyk 13, Michał Kołodziej 12, Rusłan Patiejew 9, Keanu Pinder 4, Mariusz Konopatzki 2, Patryk Nowerski 0, Jakub Sadowski 0, Roman Rubinsztejn 0, Dawid Sączewski 0, Michał Kucharski 0.

Polpharma Starogard Gd.: Justin Bibbins 22, Tre Bussey 12, Adam Kemp 11, Daniel Gołębiowski 10, Kacper Młynarski 7, Paweł Dzierżak 7, Brett Prahl 5, Adam Brenk 2, Filip Struski 0, Michael Hicks 0